פס קול שבועי
כולל וידאו

נועם ענבר – הפניקס

מייסד הבילויים נועם ענבר משיק אלבום אישי חדש - "הפניקס", האזינו

יותר מעשור חלף מאז יצא לאור אלבומה האחרון של להקת "הבילויים" של נועם ענבר, ימי ויסלר ומאיה דוניץ, הלו הוא "הורה הסלמה". היה זה עשור שופע ביצירה עבור נועם. החל משיתוף פעולה עם להקת "אוי דיוויז'ן" המיתולוגית, המשך ביצירות לתיאטרון ("רפול והים", "נפילים"), יצירה במסגרת מקהלת "גיא בן הינום" שאותה הוא ניהל וכתב עבורה מוזיקה, תערוכת היחיד של נועם "שרים בכיכר", במוזיאון ת"א, נטילת חלק בפרויקט יצירתי רב משתתפים במסגרת פסטיבל מקודשת – "עצום", פסי קול לסרטים, אירועי פרפורמנס בארץ ובעולם, ואפילו איחוד ענק אחד של להקת "הבילויים" אשתקד.

כעת הגיע זמנו של אלבום השירים האישי. "הפניקס" הכולל שישה שירים ולמרות שמו של האלבום הם אינם מבקשים להעביר כקונספט את סיפורו של עוף החול – הפניקס, זה שהאגדה סביבו עוסקת ביקיצה מחדש כל אלף שנים. למעשה מדובר בשירים שמילותיהם נכתבו בידי יונתן לוי, אמן הספוקן וורד אותם שר, עיבד והפיק מוזיקלית נועם ענבר (למעט יצירה אחת – "משמי אשירה" שהולחן בידי מסטרה אירינאו). כל שיר ושיר באלבום החדש הוא סיפור הזוי מזווית ראיה מחודדת על החיים. ענבר לוכד את המאזין באמצעות המילים של יונתן אל תוך סיפורים סמי מסתוריים, ביקורתיים באופן מרומז ומעודן אך יחד עם זאת חריפים במלא מובן המילה.

כבר במילותיו של השיר הראשון באלבום – "מעונגת" מוטחת בפני המאזין האמת לאמיתה של עולם הנשלט בידי בעלי הממון באמצעות המדיה התקשורתית – "אז עליתי במעלית שבת בגליץ' אנכי מבעד לתקרת הכת בשליטת משפחות התקשורת המדע והדת המבקשות לקשור את התאגיד למסורת ולשבור את מי שמנסה לפתור את חידת החיים ולמכור לו נסורת בקטורת, סדנאות על עשתורת…"

במסע המוזיקלי הנוכחי מצטרפים אל נועם ענבר הנגנים עוזי "רמירז" פיינרמן בגיטרה, אדם שפלן בגיטרה, ניתאי הרשקוביץ בסינטי ויונדב לוי על התופים.

התוצאה – חצי שעה וקצת של צלילים, מילים וסיפורים שיש בהם זווית ביקורתית על החיים כאן תוך שימוש במשחקי מילים, משפטים והגיגים הנעטפים במלודיות שמטשטשות את המסר החד חד משמעי ומחפשות את האוזן הקשובה שתדע לבודד את המסר מתוך ענן הצלילים והמנגינות.

כך נועם ענבר על האלבום החדש – "יצא האלבום המלא לסטרימינג!! רוצה להגיד שזה אלבום ראשון מתוך חמישה שעומדים לצאת בשנה-שנתיים הקרובות. רוצה לספר שרוב השירים הולחנו בלילה אחד לפני כמה שנים למילים הפרחוניות-גלקטיות של יונתן לוי. רוצה לשלוח אהבה לכל מי שהשתתף בזה ולכל מי שיבחרו לקפוץ פנימה. רוצה להזמין אתכם/ן לקפוץ פנימההה…" 

במהלך העבודה על האלבום הספיק נועם ענבר לשחרר שניים משיריו בתצורת ווידאו קליפ – "בבון" ו- "משמי אשירה".

נועם ענבר יופיע עם שירי האלבום החדש במופע השקה שיתקיים בתאריך 24 במאי באוזן בר. כאן ניתן לרכוש כרטיסים שיאפשרו לכם.ן לחגוג עם נועם.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: