כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

דודו טסה העיף את ההיכל!!!

זו לא קלישאה, קרוב לשעתיים של אקסטזה מוזיקלית ושני אורחים בהפתעה, היינו שם.

קצת פחות מחודש חלף מאז יצא לאור ולכל הפלטפורמות אלבומו החדש של המוזיקאי היוצר דודו טסה – "שמש וענן" ואמש חגג דודו את לידתו של האלבום במופע חגיגי כשהוא מלווה בהרכב הנגנים הקבוע שלו עם ברק קרם, ניר מימון ואריאל קאסיס כשאליהם מצטרף הרכב כלי מיתר, ספי רמירז בחצוצרה ושני אורחים סודיים בהפתעה.

התמזל מזלי (יש אלוהים!!!) והמ ושב המרכזי בשורה הראשונה בגוש המרכזי פשוט המתין לי בסבלנות כדי שאתפוס אותו עם פתיחת המופע שהתעכב כמחצית השעה (טוב ככה זה כשיש עומס בחניון הבימה…)

עם ליין אפ המתקרב לשלושים שירים הגיש דודו טסה המלווה עצמו בשלל גיטרות (ספרתי לפחות חמש שונות..) את השירים הכי אהובים, הכי מלטפים, הכי מתייפחים, הכי נוגעים בליבת הנשמה והכי מרקידים מקפיצים מעיפים ועוד כמה מילים שאני כבר לא זוכר בכלל…

דודו טסה כובש את היכל התרבות. צילום יובל אראל
דודו טסה כובש את היכל התרבות. צילום יובל אראל
דודו טסה כובש את היכל התרבות. צילום יובל אראל
דודו טסה כובש את היכל התרבות. צילום יובל אראל

את ההפתעות, דהיינו האורחים, שמרו בסוד, זה נחשף לראשונה כאשר דודו עצר לרגע את המופע וסיפר לקהל שהוא מאוד התרגש כאשר ראה את ציורי הגראפיטי על קירות מגרש הכדורגל בשכונה (בני יהודה אלא מה…) שם מככבים הזמרת המיתולוגית ופאר השכונה עופרה חזה המנוחה, הוא בעצמו, חרדות ועקצוצים בגוף, ואחד ענקי ששמו אבנר גדסי. זה היה האות להתחיל את השיר "נפרדנו כך" ולחוות את כניסתו של אבנר גדסי, מלך הבלוז המזרחי של ישראל, מגיח אל הבמה ופוצח עם דודו בדואט שהעיף את הקהל מעל המושבים לעמוד, להתקרב קדימה ולשיר, כן גם לרקוד!!! יותר מאשר ביקש דודו ל"קשט" את המופע החגיגי עם אמן אורח הוא נתן כבוד לקהל הנאמן שלו עם התופין המזרחי הכי חשוב, החיבור בין דודו שגדל על צלילי המוזיקה הימתיכונית, המוזיקה המזרחית, שהביאה אותו לאן הוא כיום, לבין אבנר גדסי שהוא בעצם גיבור תרבות של כולנו, היה מעין קלימקס הראשון במופע!!! השניים המשיכו עם להיט נוסף של גדאסי – "מנגן ושר", לרגע נדמה לי שהגג היצוק בהיכל זז קצת…

דודו טסה ואבנר גדסי. צילום יובל אראל
דודו טסה ואבנר גדסי. צילום יובל אראל

מכאן הקצב רק הלך והתגבר, לא שקודם לכן דרכנו במקום עם כל הלהיטים המשולבים, ישן וחדש יחדיו…

דודו טסה וואלרי חמאתי. צילום יובל אראל
דודו טסה וואלרי חמאתי. צילום יובל אראל

אולם זה לא היה הכל, כשדודו מגיע לאסופת השירים של הכוויתים ואני עושה לעצמי בורסת הימורים מי יתארח לצידו כעת, או תתארח בעצם ואני כל כך מחטיא את המטרה מפסיד אך מנצח כאשר האורחת השנייה מצטרפת לדודו טסה על הבמה והקהל כבר בשמיים! הזמרת ואלרי חמאתי מצטרפת לצמד שירים – "דוב ותפאטר" ו-"אישראב כסאכ ותהנה". כבר אמרתי שהקהל שר ורוקד? כבר אמרתי שהגג זז? אז זהו שאנחנו בעיצומה של החגיגה המוזיקלית והקצב לא עוצר ושיר רודף שיר ומבלי משים אנחנו כבר בדרך לסיום ואחרי רגע סמלי מחוץ לבמה דודו טסה חוזר לסשן האחרון שמסתיים עם ביצוע אקוסטי שלו לבד לשיר "אני גיטרה".

ובנימה אישית – ראיתי את דודו טסה בהמון המון המון הופעות, אם זה בתל אביב או מחוצה לה, אם זה במופעים מלאים או כאורח, אם זה אקוסטי 360 בבארבי או בארנות ענק. הפעם זה היה עבורי כמעט אחד על אחד (טוב, התקמבנתי על המושב הכי יקר בהיכל התרבות..) אולם הפעם קיבלתי את תעודת המסע המלאה של דודו, האלבומים, ההרכבים, השירים וכמובן – הפינוק עם האורחים. תודה רבה.
לחצו לצפייה בגלריית תמונות מהמופע

כמה קטעים (לא ביצועים מלאים…) שצילמתי בסמאטרפון לסטוריז, שימו לב לקהל…

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d