קליפים חדשים

יהל דורון – שירים מ-1990

בדרך לאלבום סולו משחרר יהל דורון את השיר "שירים מ-1990", האזינו

המוזיקאי, זמר ויוצר וחצי מהצמד "גיא ויהל", יהל דורון, משיק את הסנונית הראשונה מתוך אלבום סולו, אלבום בכורה אישי – "עננים בתוך הבטן" שמופק על ידי פטריק סבג. השיר "שירים מ- 1990" הוא סוג של התבוננות לאחור בזמן, אל העבר, אל תחילת הדרך כנער בפנימיית הדסים.

כך יהל דורון על השיר הטרי – ״ב 1990 עברתי מרמת אביב לערד. הזיכרון המודע שלי מתחיל מהנקודה הזו בזמן. באותה שנה קרו הרבה דברים )ילידי שנות ה 80 לעד ייזכרו במלחמת המפרץ כשיתקלו בגליל מסקינטייפ חום(. השיר הוא מעין נסיעה בחלום, אוטוסטרדה של זיכרונות. יש בו דברים שקרו באמת ודברים שהייתי שמח שיקרו. בקליפ שצולם בערד חזרתי למקומות שהיו המשמעותיים עבורי בה. כל הדברים שקרו לי שם, לטוב ולרע, הובילו אותי להיות מי שאני היום. עדיין חי בתוכי ילד בן שש שמחזיק חזק בלונים של זיכרונות ולאחרונה אני לוחש לו ומשכנע אותו שהוא יכול לפתוח את היד ולתת לחלקם לעוף. ״עננים בתוך הבטן״, זה השם שנחת עלי בשעת בוקר מוקדמת כשניסיתי לגלות מה שם האלבום שלי. זה מתאר תחושה שהרגשתי ערב לפני כשפטריק ואני סיימנו מיקס באולפן. שילוב של התרגשות לקראת הלא נודע והבנה שהשירים האלו (שבצורה כזו או אחרת מתבשלים אצלי בבטן כבר 15 שנים) יוצאים בקרוב לעולם. שמח ומתרגש לשתף אתכם בסינגל הראשון מתוך אלבום הסולו שלי: ״שירים מ1990״. ❤ תודה לפטריק סבג על הפקה מוסיקלית והרבה מעבר. תודה לצוק דבוסק שעזר לי ליילד ולכתוב את מילות השיר. לעמית עיני הגאון על הקליפ ועטיפת הסינגל. שימו אוזן. יהל 🙏"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: