קליפים חדשים

פלד מארח את לירון עמרם – "פלורנטין"

בצעד תימני ועם הרבה כבוד ואהבה לשכונה פלד ולירון עמרם בשיר -"פלורנטין", האזינו

בשיר החדש ששוחרר הבוקר מבקש הראפר פלד לתת לשכונת פלורנטין את הכבוד של כרם התימנים המיתולוגי ושכונת התקווה בשנות השבעים, זאת הוא מצליח ליצור כשהוא מגייס את הזמר והיוצר לירון עמרם שנותן פתיח טקסטואלי עם הרבה "ח" ו"ע" בשיר – "פלורנטין", שיר שנכתב והולחן על ידי פלד ומיכאל כהן (כהן ומושון…) שגם הפיקו ביחד עם אורי שוחט. לירון המתארח בשיר החדש ומביא עימו את צבעי "אחי בני תימן" לשכונה שנוסדה על ידי העולים מהבלקן בכלל נולד וחי בפתח תקווה עד שעבר לשכונת האמנים ביפו העתיקה. החיבור שלו לצד מילות הלל והתיאורים המדוייקים לחיי שכונת פלורנטין יוצרים מעין כור היתוך בין אנשים שכל כך חסר לנו בימים האחרונים, שיר הלל לשכונה שהפכה לפחות עבור פלד לבית.

השיר "פלורנטין" יקבל מקום של כבוד ויש כבוד באלבום החמישי של פםלד האמור לצאת לאור בשבוע הבא – "TATE WE MADE IT" מלשון אבא עשינו זאת…. השיר החדש מגיע אחרי הסנוניתה ראשונה – "פילה פי כפרה" שכבשה את הסצנה ואף קיבלה מקום של כבוד בפרויקט "פצ'ה קוצ'ה" האחרון כאשר פלד עלה על הבמה בהיכל התרבות יחד עם נגני תזמורת צ'יל פיל…

בעוד חודש, בתאריך 23 במרץ יחגוג פלד את השקת האלבום במופע שיערך בהאנגר 11 והוא יארח מסגרתו את רביד פלוטניק, לירון עמרם, כהן, מיכאל סוויסה, עדן דרסו ושלומי אלון. כאן כרטיסים.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: