קליפים חדשים

אברהם טל – צלקות באספלט

אברהם טל בשיר חדש ונוקב - "צלקות באספלט", האזינו

בשירו החדש – "צלקות באספלט" אותו הוא כתב, הלחין יחד עם בן שלף שגם הפיק מוזיקלית מבקש המוזיקאי והיוצר אברהם טל לשחרר זעקה נוקבת וכואבת השופכת אור מסוים על המציאות הנוכחית בישראל הניצבת כמעט על פי תהום של חשש גדול לפילוג ומלחמת אחים חס וחלילה. במילותיו הנוקבות מדליק בפנינו אברהם טל אורות חזקים אל מול הסכנה הטמונה בפילוג בעם.

כך אברהם טל מתריע כנביא עם יציאת השיר להאזנה – "זה מול העיניים שלנו משחר ההיסטוריה. האם ידעתם שבחורבן בית שני הגיעו הרומאים אל מחוץ לחומות ירושלים ורגע לפני שפרצו פנימה הם הבינו שבכל מקרה אנחנו נחריב את עצמנו במלחמת אחים בינינו? כך היה, הם צרו על חומות העיר מספר חודשים, אנחנו נלחמנו אחד בשני, ואז ברגע הם הכריעו אותנו. עדיין לא הפנמנו והנה ההיסטוריה חוזרת על עצמה, עד מתי? לא נוכל לנצח בשום מערכה כל עוד אנחנו מפולגים. אנחנו כולנו באותו הצד. כל מה שקורה פה עכשיו בוער בי, אנחנו חייבים להתאחד ולהתחזק כעם, כאנשים, שרוצים לחיות חיים שקטים ובטוחים בארץ המופלאה שלנו. באהבה, אברהם".

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: