קליפים חדשים

מיקה קרני – חלום בהקיץ

הזמרת היוצרת מיקה קרני משיקה את שיר הנושא מאלבומה הבא - "חלום בהקיץ", האזינו

כשהיא עושה את צעדיה לקראת הוצאת אלבום אולפן חדש, ה- 13 במספר, משיקה הזמרת והיוצרת מיקה מלכה קרני את שיר הנושא שלו – "חלום בהקיץ" אשר מילותיו נכתבו על ידה יחד עם דן תורן ואילו הלחן נכתב אף הוא על ידה במשותף עם בנו הנדלר האחראי גם על ההפקה והעיבוד המוזיקלי. השיר החדש לוקח את המאזין לחוות את מחשבותיה של קרני על הזמן והמזל שהפגיש והוביל והנה כבר אוחזת בשתי ילדות מבן זוגה ושוב היא חוזרת לרומנטיקה הישנה והטובה. אלו למעשה שברירי מציאות באשר בחייה האישיים מיקה קרני הייתה נשואה מספר פעמים ולה יש שישה ילדים, בנים ובנות, כאשר הצעירים ביותר נולדו בהפרש של חמישה חודשים האחת מהשני בהריון אישי ובהריון על ידי אם פונדקאית. קרני רומזת במילות השיר על המציאות והדמיון המתערבבים בסיפור כשהיא שרה "..איך הכל מתערבב יקומים מקבילים עבר והווה חלומות נעימים בהקיץ…….. אז למה להריץ תסריטים שעוברים לי בראש אנשים שיכולתי לפגוש זה הכל מדומיין מתקתק לי הזמן…"

כך מיקה מלכה קרני על השיר והאלבום החדשים – "לפני חצי שנה התחלתי לכתוב כמה שירים לאלבום הבא וממש הרגשתי את הרצון לעבוד עם דן תורן. אנחנו מכירים שנים אבל מעולם לא עבדנו יחד .  היינו  נפגשים במקלט שלו בחולון פעם בשבוע. מדברים, אוכלים פירות, שותים קפה ויוצאים מהמקלט עם שיר. הייתה לי פנטזיה לעבוד על הלחנים ועל המשך הכתיבה יחד  באולפן וככה תוך כדי כתיבה גילנו ששנינו אוהבים את מק מילר הראפר המקסים שמת צעיר והתחלנו לדבר על גרוב, ולעבוד על שירי גרוב. דן הביא לעבודה את הסיפורים האישיים שלו ואני את שלי ולאט לאט התחלנו להתגבש על השירים האלה שיש בהם הרבה מילים הרבה גרוב והרבה מהעולמות שלנו כבני זוג וכהורים. בנו הנדלר ,המפיק המוזיקלי שלי בשנתיים האחרונות, היה התחנה הבאה ביצירה. דן הציע שניפגש עם בנו באולפן ונראה אם אנחנו יכולים להרים את השירים יותר וליצור יחד באולפן שירים נוספים. דן סיפר לי שהוא ובנו עבדו בעבר על האלבום של ברי סחרוף 'אתה נמצא כאן' ובאמת באולפן של בנו כששלושתנו ביחד הקסם התרחש והשירים התחילו לכתוב את  עצמם , כל מה שהיינו צריכים לעשות זה לא להפריע להם. זה היה לעשות מוזיקה מתוך התעלות ושמחה ואני חושבת ששומעים את זה באלבום."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: