קליפים חדשים

הדג נחש – עיר האלוהים

חברי להקת הדג נחש שרים על ירושלים - "עיר האלוהים", האזינו

בדרך לאלבום חדש משחררים הבוקר חברי להקת הדג נחש את הסנונית הראשונה מתוכו – "עיר האלוהים" אשר מילותיו נכתבו במשותף עם פלד ואיציק פצצתי בהלחנה של הדג נחש ופלד. השיר החדש הוא שיר הלל לירושלים כפי שהם רואים אותה בעיניהם במעין קוקטייל של בני אנוש מגוונים יחד עם תערובות של קודש וחול מעורב ירושלמי לו הם קוראים בית.

עם יציאת השיר לרשתות משחררים חברי הלהקה את ההצהרה הזו – "עוד שיר על ירושלים? כן. אבל יותר מזה, זה עוד שיר על בית. ירושלים היא הבית שלנו ו״עיר האלוהים״, הוא שיר על מערכת היחסים שבין האדם, לבין המקום היחיד שהוא קורא לו ׳בית׳. כמו בכל בית, גם בבית-ירושלים, יש קשיים וכעסים, כאבים והמון אהבה, שלפעמים היא מספיקה כדי לאחות את הקרעים ולפעמים ממש לא. הדג נחש החלה את פעילותה בירושלים בשנת 1996 .ירושלים עבורנו, היא כמו ברלין, פריז או ברוקלין ליוצרים אחרים. היא מאפשרת ללהקה מבט אמיתי על עצמנו ועלינו. מה השתנה בה? מה השתנה בנו? מה השתפר ומה החמיר עם השנים?
ולאן כל זה הולך? כנראה ש ״מי שלא בפנים אף פעם לא יבין״

בתאריך 10 בפברואר יופיעו חברי הדג נחש בהיכל התרבות בתל אביב במסגרת פסטיבל החורף 5# ויארחו לצידם את טונה, כאן כבר נמכרים כרטיסים. 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: