חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

פרס מפעל חיים למוזיקאית קורין אלאל מטעם מפעל הפיס

מפעל הפיס הכריז על הזוכה בפרס מפעל חיים לשנת 2022 - היוצרת והזמרת קורין אלאל וזאת על תרומתה הייחודית לקידום המוזיקה הישראלית על כל גווניה.

המוזיקאית קורין אלאל הוכרזה כזוכה בפרס מפעל חיים ע"ש לנדאו מטעם מפעל הפיס על תרומתה בתחום המוזיקה, צוות השופטים שהחליט על זכייתה כלל את גלעד כהנא, לבנת בן חמו, אבי בללי.

ואלו נימוקי הזכייה

קורין אלאל היא יוצרת נדירה ופורצת דרך במוזיקה הישראלית. אלאל היא מהמלחינות המקוריות שהיו בישראל ולחניה מעידים על טביעת אצבע ייחודית ויוצאת דופן: מצד אחד מדובר בלחנים מפתיעים ומתוחכמים שלוקחים את המאזינים להרפתקה ומצד שני הם מצליחים לתקשר עם הקהל הרחב ולהיות אהובים ואפילו המנוניים.

לכך מתווספת בחירת טקסטים מדויקת ומעוררת מחשבה הודות לעבודה עם כותבים ידועים ומוערכים לצד כותבים שהיו אז בתחילת דרכם ואלאל זיהתה את הכשרון ואת השפה החדשה שהביאו איתם. השילוב של הטקסטים יחד עם התעוזה וההרפתקנות המוזיקלית של אלאל הצליח לספר את הסיפור הישראלי מזווית מפוכחת אך עדיין אוהבת (אין לי ארץ אחרת, ארץ קטנה עם שפם, זן נדיר ועוד) ולהגדיר את הקלאסיקה הישראלית מחדש.

שירים אחרים של אלאל כמו "מותק", "הטבעת נפלה", "כשזה עמוק", "לחיות" ועוד, שרטטו מודל של אישה אחרת ממה שהכרנו עד אז במוזיקה הישראלית: חופשיה, לעתים כועסת, משוחררת מכבלי העבר, נועזת. יחד עם אופן שירתה הלא מתנחמד והופעתה הכובשת והלא מתאמצת היא הצליחה להיכנס לזירה שהייתה גברית מאוד ולהביא משם קול ייחודי ובשורה מוזיקלית שהיוו השראה לדורות רבים של יוצרים ויוצרות.

מעבר לכך, קורין אלאל היא מהמפיקות הראשונות בארץ שהחלה את דרכה בתחום בתקופה שבה כמעט ולא היו נשים שעסקו בהפקה מוזיקלית. כמפיקה היא עזרה לעצב קריירות של אמנים חשובים כמו גלי עטרי, המכשפות, אביתר בנאי ועוד. העולה החדשה מטוניס שלא הבינה מילה בעברית כשהגיעה לארץ, הפכה לחלק בלתי נפרד מפס הקול הישראלי.
על כל אלה ועוד ראויה קורין אלאל לפרס לנדאו בקטגוריית מפעל חיים.

 

אנחנו באתר מצטרפים לברכות על הזכייה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: