קליפים חדשים

ימן בלוז – אענה שיר חדש

בדרך ל"שבזי", האלבום החדש של רביד כחלני "ימן בלוז" יוצא לדרך השיר "אענה בשיר חדש", האזינו

חברי ההרכב "ימן בלוז" בהנהגתו של רביד כחלני עושים את צעדיהם לקראת הוצאת אלבום אולפן שלישי שיענה לשם "שבזי" על שמו של רבי שלם (סאלם) שבזי המשורר והפייטן בן המאה ה- 17 שחי בתימן והותיר אחריו מאות פיוטים ושירים שחלק גדול מהם הפך לנכס צאן ברזל לבני יוצאי תימן ולא רק, גם הפכו ללהיטי ענק לכל עמישראל.

במסגרת העבודה על האלבום בסיוע האגודה לטיפוח חברה ותרבות והנצחת מורשת יהודי תימן, שקד כחלני בשנים האחרונות על האלבום שמטרתו לשמר ולהלחין מחדש את שיריו ופיוטיו של אחד המשוררים והמקובלים החשובים ביותר של היהדות.

רבי שלם שבזי כתב מעל ל-850 שירים. רק מעטים מהשירים הללו ידועים ומוכרים בציבור. לפרויקט נבחרו שירים לא מוכרים של ר׳ שלם שבזי שמעולם לא הולחנו. הלחנים החדשים מושפעים ממנגינות התפילה של תרבות יהודי תימן העתיקה.

היום יוצא לאור הביצוע לשיר הראשון מתוך האלבום – "אענה שיר חדש" אשר הולחן על ידי רביד כחלני האחראי גם על ההפקה והעיבוד המוזיקלי. את מילותיו של השיר תרגם דר' אורי מלמד. השיר הנפתח במשפט – "ַאעֲנֶה שִׁיר חָדָש לַאֲדוֹנִׁי, טוֹב וְחֵן וָחֶסֶד יִׁגְמְלֵנִׁי" נכתב בעקבות הרעב הגדול שפשה בין יהודי תימן בשנת 1658.

את רביד כחלני וימן בלוז תוכלו לפגוש כאן בתל אביב במסגרת פסטיבל הפסנתר בצהרי יום שישי הקרוב 4 בנובמבר , הזדמנות אחרונה לפני יציאתם לסבב הופעות נוסף מעבר לים, כאן יש כרטיסים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: