חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

פסטיבל הסרטים האפריקאי Atesib חוזר לתל אביב

במסגרת פסטיבל Atesib לסרטים אפריקאים תוכלו לפגוש כמה פרויקטים מוזיקליים על המסך, כל הפרטים

זו השנה הרביעית לקיומו של פסטיבל לקולנוע אפריקאי והפזורה – Atesib, המוקדש כולו לקולנוע אפריקאי. הפסטיבל נוסד בידי עמותת  Atesib שפירושה מאמהרית היא – אל דאגה! הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 13-11 באוקטובר 2022 במרכז האתני הרב תחומי ענבל, ומרכז אניס, תל-אביב -יפו.

במסגרת הפסטיבל יוקרנו עשרים סרטים עלילתיים ותיעודיים המייצגים את מיטב הקולנוע האפריקאי העכשווי, מדובר ביצירות המציגות שפה אמנותית וסגנון קולנועי מגוון, ומבטאות את העושר התרבותי, החברתי והערכי של הקולנוע האפריקאי ושל יוצריו במדינות היבשת ובפזורה.

מרבית הסרטים יוקרנו בבכורה ארצית ומופצים בישראל באופן בלעדי במסגרת הפסטיבל. את הפסטיבל מלוות הרצאות מפי מומחים ואירועי חוצות.

בין הסרטים שיוקרנו לראשונה בישראל מצויים מספר סרטי קולנוע בחלקן תיעודיים המתמקדים בעולם התרבות והמוזיקה, ועליהם ניתן את הדגש מבחינת  האתר.

ג'מייקה, גן העדן שנותר מאחור

מאת הבמאי אלן גרינברג

זהו מסע קולנועי שמתחיל בהלווייתו של בוב מארלי ומתפתח לפרופיל פואטי ויפהפה על ג'מייקה, האנשים החיים בה, הדיכוי, העוני, תרבות הראסטפארי והמוזיקה שנולדה מתוך כל אלה. הקרנה קולנועית ראשונה מזה 30 שנה. הרצאת הקדמה קצרה מאת גיל בונשטיין – חוקר תרבות רסטפארית

תלוניוס מונק הלוך ושוב

מאת הבמאי אלן גומי

הצצה אל מאחורי הקלעים של ראיון שנערך עם הפסנתרן האגדי בפריז בשנת 1969 המשרטטת את דמותה של תקשורת הרעבה לסטראוטיפים ולנרטיבים מובנים מראש גם כאשר עומד מולה אדם שהוא עילוי בתחומו. הקדמה מאת יוסי אקצ'וטי- מומחה לג'אז – "נזיר בלתי צפוי".

 

STAND UP MY BEAUTY

מאת הבמאית היידי ספקונה

נרדוס, זמרת אזמרי מסורתית מאדיס אבבה, חולמת לספר את סיפורם של האנשים הפשוטים דרך המוזיקה. היא פוגשת בג'נט, משוררת החיה ברחוב עם ילדיה. יחד הן שמות את החיים, המראות והעוצמה של נשים אתיופיות במרכז יצירתן.

 

לחצו לפרטים מלאים אודות הסרטים שיוקרנו ורכישת כרטיסים

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: