סיקור הופעות
כולל וידאו

הנערות של ריינס חוזרות לבמה

רועי פרייליך ונערות ריינס בהופעה באוזן, זו הייתה מסיבת ריקודים, היינו שם

שלושה חודשים לאחר שהתאחדו ושבו לפעול כלהקה ושבועיים לאחר שהשיקו את השיר החדש – "חולץ פקקים" עלו בליל חמישי האחרון חברי להקת נערות ריינס בהנהגתו של הסולן רועי פרייליך מעל הבמה במועדון "האוזן – מרכז לתרבות קצה" להופעה מול עשרות מעריצים וחברים שהרימו את המקום בשירה וריקודים.

נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל
נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל

הנערות חוזרות

האיחוד של הנערות, להקתו של רועי פרייליך, אשר הוקמה בשנת 2004 כטריו יחד עם גיא גולדשטיין, שני צעירים שהיגרו מחיפה לתל אביב יחד עם המתופף מיקי קוקלביץ שהוחלף שנתיים לאחר מכן בניר וטשטיין, קרם עור ותופים לפני חודשים מספר לאחר שהיכן שהו בשנת 2013 העסק התפוגג ורועי פנה ליצור אלבומי סולו כאשר לצידו הרכב בשם "המתוקים רצח". באופן כללי ניתן לומר כי רועי הוא היוצר שסחף אחריו את המוזיקאים בדרך בה הוא יצר שירים.

נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל
נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל

כפי שציין בעבר הכתב והצלם תומר גילת הסאונד המוזיקלי של רועי פרייליך הוא מעין נוסטלגיה בת זמננו כאשר הוא מקבל השראות מסצנת הדיסקו של שנות השבעים  חד, הסגנון האלקטרוני משנות השמונים מאידך וגיטרות הרוקנרול במרכז. גם העובדה שכל ההשפעות הללו מלוות טקסט בעברית המבוצע על גבי מיתרי קול ייחודיים בקולו העמוק מוסיפה לטביעת האצבע המיוחדת של יצירותיו.

סוער, מרקיד ומרגש

במהלך המופע בצעו רועי וחבריו – גיא גולדשטיין בגיטרת בס (השריד הנוסף מההרכב המקורי), שלומי מנצור בגיטרה חשמלית ושקד קליין אשר תפס את מקומו של המתופף הקודם ניר וטשטיין, שורה יפה של להיטים, הן מימי הנערות, הן מההרכב האחרון של רועי – המתוקים רצח והן את שני השירים החדשים שהראשון מבניהם היה חתן המופע – "חולץ פקקים", השיר השני – "7\24 " יקבל על פי רועי חגיגה משלו בעתיד.

נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל
נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל

אחרי שעה ועוד המופע הסוער, המרקיד והמרגש הסתיים עם ביצוע מחווה לשיר של להקת תמוז – "אהבה שקטה" אשר נכתב והולחן במקור בידי שלום חנוך.

נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל
נערות ריינס באוזן. צילום יובל אראל

נותרנו עם טעם של עוד ועם תחושות של כנס מחזורים לאחר שאת ההופעות הראשונות שלהם חווינו בדיוק באותו מקום כשעוד נקרא המועדון "אוזןבר" אי שם לפני עשור…

כמה מהשירים שבוצעו במופע

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: