חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

פסטיבל יפוג'אז במחווה ללהקות הרוק הגדולות

בשנתו השביעית מתכוון פסטיבל יפו ג'אז בניהולו האמנותי של עמיקם קימלמן להגיע לעיר הגדולה במחוות לגיבורי הרוק הגדולים בארץ ובעולם, כל הפרטים.

השנה חוגג פסטיבל יפוג’אז שבע שנות פעילות, הפסטיבל יתקיים בבית ציוני אמריקה בתל אביב בסוף השבוע שבין 13 עד 15 באוקוטובר, ובמסגרתו יתארחו 70 נגני ג’אז מרחבי העולם – מארה”ב, פינלנד, הולנד, איטליה, קנדה, אוסטריה, אירלנד, תורכיה וישראל ויתקיימו שלל הופעות אשר יוקדשו למחוות ג'אז לשירים ובלדות הרוק של כמה מלהקות הרוק הגדולות של כל הזמנים.

את הפסטיבל יפתח המופע של יהודה עדר ותזמורת הג'אז של תל אביב במחווה ללהקת תמוז, המופע בניהולו המוזיקלי והעיבודים של עמיקם קימלמן יאחר את הזמרת חן לוי.

מופע נוסף בערב הפתיחה יוקדש לשירי להקת הקצפת המיתולוגית – עדי רנרט עם אייל תלמודי, אברי בורוכב ויונב הלוי יארחו את הזמרת האיטלקיה פרנצסקה סורטינו ונגן הטרומבון מאירלנד פאול דיוניס.

ביומו השני של הפסטיבל, יום שישי, יתקיימו שללל הופעות החל משעות הבוקר המאוחרות ( 11:00) ועד הערב (22:00) עם מחוות ללהקות הרוק – רד הוט צ'ילי פפרז, קולדפליי, אנימלז, דם יזע ודמעות, רדיוהד והדלתות.

ביום שבת ימשך הפסטיבל עם עוד שישה מופעים שיוקדשו ליצירותיהן של הלהקות – פוליס, איגלז, הרולינג סטונז, קווין ולד זפלין.

את התפסטיבל יחתום מופע אשר יוקדש לשירי להקת הביטלס ובהשתתפותם של  המנהל המוזיקלי ונגן הבס גיל זהר, המנהל האמנותי של הפסטיבל עמיקם קימלמן בסקסופון, המתופף רו י הולן ויחד עימם שורת אורחים מעבר לים – Kalevi Louhivuori (פינלנד) בחצוצרה, Francesca Sortino (איטליה) בשירה, Paul Dunlea (אירלנד) טרומבון, Alison Young (קנדה) סקסופון, Uraz Kivaner (תורכיה) בפסנתר, John Arman (אוסטריה) בגיטרה, Daniel Ian Smith (ארה"ב) בסקסופון, Mike del ferro (הולנד) בפסנתר.

לחצו לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: