חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

יוצאים לדרך – פסטיבל הג'אז הפולני 3#

פסטיבל הג'אז הפולני 3# יוצא לדרך בהפקת קהיליית הג'אז החברתית, שלושה ימים, שישה מופעים, אורחים מפולין, מועדון גריי ת"א, ספטמבר 2022, כל הפרטים.

במועדון החברים של קהיליית הג'אז החברתית כבר מתארגנים לקראת האירוע הבא, בעוד כשבועיים יתקיים פסטיבל הג'אז הקיצי במועדון גריי בתל אביב –  Summertime TLV JazzFest. אולם כבר שוקדים על האירוע הבא – המהדורה השלישית של פסטיבל הג'אז הפולני.

האירוע הבינלאומי אשר יצא לדרך בשנת 2020 בעיצומם של ימי המגיפה, יתקיים זו השנה השלישית והפעם במועדון גריי בתל אביב. הזדמנות לחוות את אחת מסצנות הג'אז הכי מעניינות בעולם, עם אומני ג'אז פולנים מעילית הג'אז העולמי, לצד שיתופי פעולה בין אמנים ישראלים ופולניים וכמובן הופעות ייחודיות של הרכבים ישראלים מובילים, אשר יבצעו גרסאות ייחודיות למוזיקה של מלחינים פולנים מובילים. כל זאת יקרה בין התאריכים  13-15 בספטמבר.

במסגרת הפסטיבל הצפוי יחזור לתל אביב לאחר 14 שנה הטריו Marcin Wasilewski Trio אשר יפתחו את הפסטיבל בשתי הופעות זו אחר זו.

הפסטיבל יארח גם את –  Marta Wajdzik Quartet, מרתה ואידג'ק, סקסופוניסטית וחלילנית הנחשבת לאחד הכוחות העולים בשמי הג'אז הפולני. לצידה ינגן הפסנתרן הפולני  פאבל תומאשבסקי. מרתה מגיעה לתל אביב בעקבות אלבומה My Planet שיצא בשנת 2020.

אירוע נוסף בו נפגשים יחדיו אמנים מקומיים ומוזיקאים פולנים הוא המפגש בין הפסנתרן אוריאל הרמן, אמן כלי ההקשה מעיין דוארי ורביעיית מיתרים בהובלת הכנר הנודע פיוטר סטשק. השישייה תבצע יצירות שנכתבו במיוחד לערב זה אותן כתבו אוריאל הרמן ופיוטר סטשק וכן עיבודים שנכתבו במיוחד לערב זה לשיר עם פולני ולשיר ישראלי מוכר ואהוב.

לפרטים נוספים, תאריכים, מופעים וכרטיסים לחצו כאן

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: