פס קול שבועי
כולל וידאו

הילה רוח – בת ים

בת ים הוא שם האלבום השלישי של היוצרת הילה רוח, העיר בה העבירה את ימי ילדותה. האזנה

לקראת סוף השבוע שיחררה המוזיקאית היוצרת הילה רוח את אלבום האולפן השלישי שלה – "בת ים" הכולל שלושה עשר שירים אשר נכתבו והולחנו על ידה, למעט השיר "אני חיה בתוך הגרעין האירני" בו נעשה שימוש במילותיה של המשוררת הילה חכימי בשיר הנושא את אותו שם מתוך ספרה "מחר נעבוד" שיצא בשנת 2014. האלבום הופק מוזיקלית על ידי אורי קוטנר שגם נטל חלק בכתיבתם של כמה מהלחנים לצידה של הילה, האלבום יוצא ארבע שנים אחרי אלבומה הקודם – "מוסיקה לפרסומות".

באלבום החדש ששמו מוקדש לעיר בה העבירה את ימי ילדותה מבקשת הילה רוח להביא את התובנות שלה מהחיים עד עתה כסוג של יומן מסע עם תחנות בדרך. אמנם הילה רוח שומרת על הקו המחוספס והדי תזזיתי שאפיין את שירי אלבומיה הקודמים אולם הפעם היא מצליחה לנחות גם לרגעים של אינטימיות ושלווה לדוגמא בשירים "שמש גבר", "מאליבו", "סופרמן".

כך הילה רוח עם יציאת האלבום לשלל הפלטפורמות הדיגיטליות – "האלבום הזה בשבילי הוא כמו מן נסיעה ארוכה וספונטנית עם חבר אהוב ומדברים המון בתשוקה להגיד ולהקשיב וצוחקים ובוכים ושותקים ותוהים אודות החיים המוזרים שלנו. זה היה טיול ארוך ומטורלל והגענו ואני הכי שמחה ומתרגשת. אני אוהבת לבדוק מה יש מתחת לכל אבן ואני אוהבת אפילו יותר גם לדלג על כמה אבנים בדרך ולסמוך על החיים  – זה משתלם כי אפשר לא לדעת ואפשר לשמוח את שמחת ההפתעה. והפתעות זה לוהט. נראה לי שהאלבום הזה דומה לי מאד. אני מקווה שתאהבו אותו. אני מקדישה אותו להורים שלי אבוש אימוש בת ים זה אתם..."

הילה תחגוג את השקת האלבום החדש במופע שיתקיים בתאריך 16 ביולי במועדון בארבי, כרטיסים כאן.

במהלך העבודה על שירי האלבום הספיקה הילה רוח להשיק ארבעה וידאו קליפים עם שירים מתוך האלבום.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: