קליפים חדשים

רם אוריון עם עמיר לב – שרון על הגבעה

שיתוף פעולה של המוזיקאים רם אוריון ועמיר לב – "שרון על הגבעה", האזינו

שני המוזיקאים, רם אוריון ועמיר לב, נכחו במרחב המוזיקלי המקומי במקביל מאז תחילת שנות התשעים אבל רק לפני כשבע שנים נפגשו לראשונה על במה במהלך הופעה של ערן צור, שבעקבותיה רם הצטרף להרכב שהקליט עם עמיר את אלבומו "נוגע בדרכון" והופיע אתו במשך כשלוש שנים.

לפני שנתיים התארח רם אוריון בביתו של עמיר לב בישוב כליל והם שתפו פעולה בכתיבה והלחנה של סקיצות רבות. השיר הראשון שנוצר אז – "הטנק".

היום יוצא לאור השיר "שרון על הגבעה", אף הוא פרי העבודה המשותפת של שני המוזיקאים אשר שומרים את הצבע והצליל הלואו פיי שאפיין את "הטנק" עם מקצב גיטרות רפטטיבי הנשען על סאונד טעון בגרוב מרקיד בפני עצמו. הטקסטים כדרכם של השניים נוצרו מתוך אסוסיאציות שנאספו בראשיהם תוך כדי מבטים במהלך היום יום ותשומת לב לפרטים הקטנים, מעין דו"ח מצב של שאון יום יומי הממלא חוויות נעורים מהימים הנושנים ועד הימים האחרונים, ממש, כן, צריך להכיר את שני הכותבים כדי להזדקק פנימה לתוך התובנה, וגם כעת הצליל שואב אותך אל פעם…

כך הבוקר רם, רגע לפני שיצא לטיול מעבר לים – " איזה יום יפה. יש המון שיכולתי לספר על השיר הזה ושיתוף הפעולה עם עמיר אבל בינתיים אתן לשרון על הגבעה להסתדר מולכם בזכות היותו ומקווה שתהנו ממנו ותחזירו לו אהבה בדמות שיתופים, לבבות, צירוף לפלייליסטים בסטרימינג וכמובן סרטוני הורדת גבס בטיקטוק."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: