קליפים חדשים

רומי או – תאומים אדומים

רומי או לבית חנוך משיקה את שיר הבכורה בעברית - " תאומים אדומים", האזינו

רומי או היא רומי חנוך, הבת של שלום, את הביצוע הראשון שלה לשיר היא עשתה כבר בגיל שנתיים עם השיר של "מה עושות האיילות בלילות" שאת מילותיו כתבה לאה גולדברג והלחין אריה לבנון, שיר שבוצע בפיו של החבר הכי טוב של אביה – אריק איינשטיין. רומי הספיקה לבצע שירים מעת לעת אפילו מעל במה, אך כולם היו של אחרים. היא העתיקה את מרכ חייה לברוקלין ניו יורק ושם נטלה חלק בטריו בשם – PowerSnap במקביל לפעילותה בהרכב בשם Ghost Funk Orchestra. אבל בינינו, עזבו אתכם.ן מקריירות חוצות אוקינוסים, כאשר לאבא שלך קוראים שלום והוא מגיע מקיבוץ משמרות האקט הכי נדרש ממך הוא לחזור לשורשים. רומי חזרה לארץ לתקופה בה יצרה כאן בעברית. והבוקר רומי משיקה את הסנונית הראשונה מתוך אלבום הבכורה שלה. השיר "תאומים אדומים" נכתב והולחן על ידה עם נגיעות בוסה נובה מרקידות ורומנטיות בהפקתו המוזיקלית של נמרוד גולדבפרב. רומי מצליחה להביא בשירה הראשון ובתפקיד הגבר דווקא, ניחוחות של זיכרונות מהעבר וזה די מוזר מבחורה כל כך צעירה, פשוט אהבתי את התחושה.

כך רומי על החיבור המחודש עם השורשים הארצישראליים – "חששתי מההוויה הישראלית שזכרתי. הופתעתי לגלות רוגע עצום בתל אביב ובאנשים שחיים כאן, גם כשמפחיד או מציק. אולי משהו בלחיות ליד החוף נותן לאנשים יותר אוויר. פתאום הכל נראה ונשמע לי יפה יותר משזכרתי. הסינגל הראשון ״תאומים אדומים״ הוא שיר אהבה מתוק וממזרי, שמיד מציף בתחושה של נוסטלגיה ישראליתֿ תל אביבית. .. קשיים טכניים זה החיים, איזה תרכובת של אנשים מדהים יצרו את השיר והקליפ הזה. אפשר ורצוי לכתוב מגילה על כל אחת ואחד מהם. בינתיים אני אגיד תודה לכולם. ועוד תשמעו ממני."

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: