סיקור הופעות
כולל וידאו

המחווה לשירי יורם טהר לב

"אתה לי ארץ" - מופע משירי הפזמונאי יורם טהר לב שהוקדש לזכרו התקיים בהיכל התרבות.

יורם טהרלב אשר הלך לעולמו בשנה החולפת והוא כבן 84 היה משורר, פזמונאי וסופר ישראלי אשר נחשב בין יוצקי התוכן והתבנית של הישראליות, בזהות של העם והמדינה ובאתוס הציוני.

עשרות משיריו של יורם טהר לב הולחנו והפכו לאבני דרך בשדות הזמר הישראלי וחלק בלתי נפרד מהמורשת של המדינה והעם.

ההגדרה נכסי צאן ברזל היא בעצם המיתוג אותו ניתן להדביק לעשרות הפזמונים שלו  ביניהם – "עוד לא תמו כל פלאייך", "נח", "גבעת התחמושת", "היה לי חבר היה לי אח", "ישנן בנות", "על כפיו יביא", "אינך יכולה", "חסקה", "הבלדה על יואל משה סלומון", "שירו של צנחן", "הורה", "ברבאבא", "בפרדס ליד השוקת", "בים בם בום", "קום והתהלך בארץ"…ועוד רבים וטובים.

חצי שנה לאחר שנערכה מחווה לזכרו של טהר לב על ידי התיאטרון הלאומי הבימה, נערך היום בשעות הצהריים, בהפקה משותפת של קבוצת זאפה, ארומה מיוזיק וצאן ברזל ובהפקתו המוזיקלית של עמוס בן דוד ובניהולו האמנותי של קובי בן עטר, מופע מחווה לזכרו של יורם טהר לב ולשיריו, האירוע "אתה לי ארץ" קיבל את ברכתה של משפחתו ונטלו בו חלק שורה מגוונת של אמנים ישראלים ביניהם – אילנית, אסף אמדורסקי, ג'יין בורדו, דני רובס, הגבעטרון, הפרברים, ירדנה ארזי, ציפי שביט, רמי קליינשטיין ,שלומי שבת.

לפני המופע ציין אסף מור סמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של קבוצת זאפה – "יורם טהרלב הוא מהיוצרים הגדולים שידענו, מרגע לכתו היה ברור שנרצה לתת לו כבוד אחרון וגם לתת ליצירתו מקום במופע גדול. שמח על ההירתמות של האמנים ועל האהבה הרבה המושקת בפרוייקט הזה"

במשך שעתיים תמימות עלו האמנים בזה אחר זה ובצעו משיריו המופתיים והמיתולוגיים של טהר לב בפני הקהל הרב שמילא את ההיכל, אפשר לומר כי עוד לא תמו כל פלאיו…

רגעים מתוך המופע, וידאו גולשים

 

 

 

 

 

 

מוטי קמחי

צלם עיתונות עוד מהימים שבאמת קראו כאן עיתונים מנייר, נקבו בשם של עיתון, מוטי היה צלם במערכת, בעצם בשטח. מוטי גם שרוף על מוזיקה טובה, אולדסקול ישראלי של המאה שעברה, רוק, ג'אז, דברים טובים. מעת לעת כשהוא לא מוזעק לצלם אסיפת בחירות או הפגנה הוא מוצא את הזמנן להביא עבורנו מטעמי צילום מהופעות.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: