סיקור הופעות
כולל וידאו

התיאטרון הקאמרי מצדיע לאביהו מדינה

מופע הצדעה לחתן פרס ישראל בזמר עברי – אביהו מדינה, התיאטרון הקאמרי הפיק והגיש, היינו שם.

לפני קצת יותר מחודש הכריזו שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון ושר התרבות והספורט חילי טרופר כי היוצר, המשורר והמלחין והזמר אביהו מדינה הוא חתן פרס ישראל בתחום הזמר העברי לשנת תשפ"ב.

בעצם ההכרזה הזו הסתמנו שני ניצחונות עבור אביהו מדינה – הראשון הוא כמובן הכבוד להיות חתן פרס ישראל, הניצחון השני הנה ההכרה כי הוא היוצר החשוב בתחום הזמר העברי ולא כפי ששנים נאבק להכרה ביצירותיו ויצירות מוזיקאים רבים אחרים בני עדות המזרח כחלק בלתי נפרד מהפסיפס המוזיקלי האורג יחדיו את כל היצירות המהוות את עולם הפזמונאות הישראלי ולא להישאר בגטו שהממסד הישן יצר עבורו ועבור חבריו בתוכניות ופסטיבלים מגזריים…

בתיאטרון הקאמרי החליטו להרים את הכפפה ולהפיק מופע שכולו מחווה לאביהו מדינה. מופע המחווה שהתקיים אמש באולם המרכזי של התיאטרון שהיה בבחינת סולד אאוט נערך בהנחייתה של שדרנית הרדיו והזמרת לבנת בן חמו, בהפקתו של אבי גז, בניהולה המוזיקלי של הקלידנית ורד פיקר ובליווי הנגנים – ברק רוני, אילן אביב, מושיקו בילר, עופר שפירא, שמוליק שמיר ומיקי בן עטר.

על הבמה אשר גבה עוטר בוי- ארט בו הוקרנו תמונות מסיפור חייו של אביהו מילדותו ועד ימינו אלו, עלו בזה אחר זה שורה מכובדת של אמנים שבצעו את שיריו הרבים שכבר מזמן הפכו לנכסי צאן ברזל בשדות הפזמונאות והפיוט הישראלי – סגיב כהן אשר פתח את המופע, מתן לוי, דן שפירא, מאיה אברהם, אביבה אבידן, אבנר גדסי, הפרויקט של רביבו.

סגיב כהן. צילום יובל אראל
סגיב כהן. צילום יובל אראל
מתן לוי. צילום יובל אראל
מתן לוי. צילום יובל אראל
מאיה אברהם. צילום יובל אראל
מאיה אברהם. צילום יובל אראל
הפרויקט של רביבו. צילום יובל אראל
הפרויקט של רביבו. צילום יובל אראל
אביבה אבידן. צילום יובל אראל
אביבה אבידן. צילום יובל אראל
אבנר גדסי. צילום יובל אראל
אבנר גדסי. צילום יובל אראל

במשך שעתיים תמימות בוצעו ממיטב שיריו כשהם מלווים בסיפורי אנקדוטות ומאחורי הצלילים והקלעים כאשר המנחה משתפת את הקהל בשלל הסיפורים. הקהל שיתף פעולה לאורך כל המופע בשירה ובמחיאות כפיים שלא לדבר על הזמרים והזמרות שנתנו את כל כולם בערב המיוחד שנערך לכבודו של אביהו.

רגעים מיוחדים היו כאשר עלה סיפורו של הזמר המנוח זוהר ארגוב, מי שאביהו עמד מאחורי הצלחתו האדירה באותם ימים ואחראי ללהיטיו הגדולים, לא רק הסיפור שסופר לקהל אלא גם הביצועים של מאיה אברהם לשיר –"סוד המזלות ", השחקן דן שפירא אשר גילם את דמותו של זוהר במחזה "הזהר" בבימויו של משה קפטן שגם כתב את המחזה בתיאטרון הקאמרי לפני עשור לשיר – "הפרח בגני", וכמובן מלך הבלוז המקומי אבנר גדסי עם ביצוע מצויין לשיר – "כבר עברו השנים". חברי הפרויקט כהרגלם לקחו את הקהל במספר פעמים למסע של לקט שירים שמחים בעיבודם המוזיקלי.

חתן השמחה עלה לבמה לקראת סופו של הערב ותוך סיפורים על יצירותיו הוא ביצע לשמחת הקהל שלושה מהמשובחים שבהם – "אל תשליכני לעת זקנה", "שבחי ירושלים" ו- "ברכנו".

אביהו מדינה ולבנת בן חמו. צילום יובל אראל
אביהו מדינה ולבנת בן חמו. צילום יובל אראל
אביהו מדינה ואבי גז. צילום יובל אראל
אביהו מדינה ואבי גז. צילום יובל אראל

בסוף הערב נותר טעם של עוד ורצון עז שהמופע הזה יחזור על עצמו, בשלב זה נמתין לטקס הענקת הפרס ביום העצמאות בשבוע הבא.

טעימה מכמה רגעים במופע

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: