פס קול שבועי

רתם שפרן – השמיים ואמנות הנפילה

אלבום הבכורה של רתם שפרן - "השמיים ואמנות הנפילה" יצא לאור, המלצת האזנה!

את רתם שפרן גיליתי באיחור מסוים, היכתי על החטא הזה בתחילת השנה, כאשר התייחסתי אל שני שירים שהספיק לשחרר – "הטשטוש" ו- "אלייך", אפשר לומר שתמצתי את התחושה במספר מילים אשר בסביבתו של רתם חיברו אותם יחדיו לכלל אמירה ממוקדת ומנוסחת להפליא, גם מאוד נכונה  "רתם שפרן רק בן 17 וכבר הוא יוצר שירים מעולים…יש כאן עבודה מצוינת של כתיבת מלודיה, של נגינה".

אני ממשיך לעמוד מאחורי המילים הללו, במיוחד כעת, כאשר האלבום המלא, אלבום בכורה, יצא לאור, ולשמחתי הוא מופץ בין היתר במחנה האהוב עלי – בנדקמפ, הפלטפורמה היחידה כיום שמאפשרת למאזינים ממש לרכוש את השירים ולהורידם באיכות גבוהה, מה שגם שפעם בחודש המחנה מאפשר לרכוש אלבום וכל תמורתו מועברת ללא דמי תיווך אל האמן, משהו כמו לפגוש אותו ברחוב או בבית קפה, לקבל ולתת. אחלה!

והאלבום?

הוא כולל שבעה שירים בעברית שמילותיהם נכתבו בידי רתם אשר גם הלחינם בהפקה מוזיקלית של אלון לוטרינגר אשר עיבדם יחד עם רתם. האזנה לשירי האלבום לוקחת את המאזין.נה לעולמו ומחשבותיו של רתם אשר למרות גילו הצעיר הוא מאוד בוגר באופן בו הוא מיטיב לתאר אותן. הזדמנות מצויינת לחלוק את המחשבות ולצאת למסע מחשבתי דרך הפתח שרתם פותח בפני המאזינים.ות. אתם.ן יודעים.ות מה? האלבום יכול להיות מתנה טובה לחג החירות האביב, האפיקומן, קחו את זה בסדר שנח לכם.ן.

 

רתם ישיק את אלבום הבכורה במופע להקה חגיגי: מוצ"ש 23 באפריל במועדון לבונטין 7 ויארח את אלון לוטרינגר.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: