כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות הסצנהחדשות מקומיות

מתחם האוזן השלישית – OZEN – מרכז תרבות קצה

באוזן השלישית משנים קונספט ומרימים פסטיבל לכבוד החשיבה החדשה בפסח, כל הפרטים

לאחר 35 שנות פעילות כאייקון תרבותי מובהק בתחומי המוזיקה, הקולנוע והתרבות בכלל – יוצאת האוזן השלישית לדרך חדשה, כמרכז בילוי משודרג בלב תל אביב-יפו. את דרכה החדשה במבנה המיתולוגי המחודש של קולנע מקסים תחגוג האוזן בפסטיבל השקה בן 4 ערבים, מאירועי שיח, פאנלים קהילתיים, מסיבות, הופעות מוזיקה ותרבות על כל גווניה בחוה״מ פסח, ועד למסיבת מימונה גדולה. בין המשתתפים: גלעד כהנא, רד בנד, איה זהבי פייגלין, שקל, wc, saz, צליל דנין, קורין אלאל ועוד.

לפני מספר ימים ערכנו ביקור במתחם האוזן בעקבות חגיגת העשור לרדיו הקצה המתאחסן במתחם (תודה אוזן על האכסניה, רספקט) ובחנו את השינויים שנעשו במתחם – קומת הכניסה המוכרת עברה מטמורפוזה ואיננה אך ורק חנות תקליטים ודיסקים, לצד בית הקפה שגדל ואף התחבר אל הרחוב מול הסנטר קומת המסד הפכה לבאזר ענקי המנגיש מוצרים רבים ולא רק אלבומים, ביגוד, אביזרים, פריטי אספנות ועוד. גם האוזן בר שינה את פניו, אחרי שבירת קירות והגדלת הנפח באולם המופעים נראה כי הוא רק הולך לעשות חייל בסצנה המוזיקלית.

ואלו תולדות

האוזן השלישית הוקמה על ידי מיקי דותן בשנת 1987. דותן, שהיה בעל חנות התקליטים "מנגו" ופעל בהולנד ובתל אביב, התמקם בישראל ופתח את פאב "האוזן השלישית" סמוך לגשר מעריב. לימים עבר הפאב לרח' שינקין, שמיצב עצמו כרחוב אמנותי, בעל צביון תרבותי אלטרנטיבי, ומשם למוסד הפעיל עד היום בלב רחוב קינג ג׳ורג׳.

לאורך השנים, הפך המקום לאייקון תרבותי מובהק בתחום המוזיקה, הקולנוע והתרבות בכלל, וממקום הקורא תיגר על המיינסטרים ומהווה אלטרנטיבה איכותית וראויה לקהל רב וסקרן, צמחו סרטים ומוזיקאים שנכנסו לימים לפנתיאון של התרבות הישראלית, לייבלים של אלבומים, תקליטים, הוצאות מחודשות, מועדון הופעות עדכני, קולנוע ועוד.

מטמורפוזה עסקית ותרבותית

השנה, לאחר כניסת קבוצת המשקיעים "ילדי האוזן השלישית" והזרמת כספים רבים לפיתוח המבנה וטיפוח התרבות התל אביבית העירונית, יוצא המקום לדרך חדשה – והופך למרכז בילוי בועט בלב תל אביב, במטרה להיות בית חם לקהילת מוזיקאים, אמנים, קהילות גאות וקהל שוחר תרבות איכותית בישראל ובעולם, אשר יחדיו חוקרים, מגלים ומטפחים דור חדש של אמנים.

ילדי האוזן השלישית גאים ונרגשים להציג את האוזן החדשה -OZEN – מרכז תרבות קצה – "אנחנו מאמינים במוזיקה, ומחויבים ליצירת חוויות שמקרבות בין אנשים באמצעות מוזיקה ואמנות. הפסטיבל הזה הוא חגיגת יומולדת 35 (מי היה מאמין?!) והשקה למקום המחודש, כי יש לנו הרבה מה לחגוג, וזו רק יריית הפתיחה לעשייה העתידית שלנו".

פסטיבל, קולולו…!

פסטיבל ההשקה יחל ברביעי ה-20 לאפריל ויימשך לאורך סוף השבוע, כאירוע חשיפה מתמשך למקום החדש, על כל האפשרויות והחללים שמציע – עם מגוון של תוכן מקורי, הופעות מוזיקליות, פאנלים קהילתיים ומסיבות שחושפים את האוצרות האומנותית של האוזן ואת הסיפור החדש שמספר המקום..

לו"ז הפסטיבל:

רביעי 20/4 הופעות 19:30 (רד בנד בחנות, גלעד כהנא) חינם

חמישי 21/4 החל משעה 19:30 (קורין אלאל , הילה רוח) – עלות כרטיס: 80 ש״ח

שישי צהריים 22/4 תקלוט, קוקטיילים, אוכל, דוכנים ופאנלים חברתיים – מחיר עלות סמלי של 20 ש״ח או יותר לפי בחירה אשר ילכו כתרומה לארגון להט״בי

שבת צהריים 23/4 מרתון מופעים החל מ-12:00 על שתי במות מתחלפות (צליל דנין ושקל, WC, איה זהבי פיגלין, TAPASH, ניצן ורדי, סבבה 5 ועוד) – עלות כרטיס: 60 ש״ח

שבת ערב 23/4 החל מ-20:00 אירוע המימונה הגדולה של האוזן – שמח ומרים עם לירון עמרם והפנתרים ואבו ג'וש. –

עלות כרטיס: 30 ש״ח

ליינאפ ומידע (מתעדכן – שווה לעקוב!) ניתן למצוא באתר האוזן www.ozentlv.com וברשתות החברתיות.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d