כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

כשנגה ארז כבשה את היכל נוקיה

לאחר כמה חודשים של ציפייה וגם ביטול בעקבות האומקרון הגיעו נגה ארז ואורי רוסו להיכל נוקיה עם מופע Kids המצופה, איך היה? נו נחשו...

לנגה ארז ואורי רוסו שמורה לי תמיד פינה מיוחדת בלב, חמש שנים בדיוק עברו מאז שהכרתי את אשתי, לדייט השני שלנו הלכנו להופעה של נגה ארז במרכז ענב לתרבות, כחודשיים לפני שחרור אלבומה הראשון "Off the radar", אבל עם כבר כמה סינגלים מאוד מוצלחים וסאונד שקשה לפספס.

היינו שם אולי 100 איש, אולי היו שם פחות ועל רצפת האולם האובלי של מרכז ענב הוצמדו מנורות לד ארוכות שהעבירו אור עמום בצבעוניות מתחלפת. שם בחושך של ההופעה כשעמדנו מסביב לבמה חיבקתי את ניקה ואז לראשונה עברה בי התחושה שהיא תהיה איתי תמיד.

נגה ארז במרכז ענב לתרבות, אפריל 2017. צילום: יובל אראל

5 שנים עברו מאז ואנחנו מתמידים ללוות את ההופעות של נגה ואורי, בין אם אלו ההופעות ברחבת התדר, או בחולות המדבר של האינדינגב, בבארבי בתקופת קדם המסכות או בין סגר לסגר (ובל נשכח את קיסריה), אבל עכשיו באמת מגיעה פסגה חדשה לכבוש, חמש שנים בדיוק אחרי אותה הופעה של מרכז ענב ו-100 האנשים הפכו במודל 2022 לעשרת אלפים שמילאו במוצ"ש האחרון את היכל מנורה. בתוכם גם אנחנו, חוגגים את האירוע הפרטי שלנו – חמש שנים של ביחד, סוגרים מעגל שבועות ספורים לפני שאנחנו הופכים מזוג למשפחה.

הצמד ארז-רוסו היו תמיד עם הפנים להצלחה, כבר באלבום הראשון הסאונד האלקטרוני של רוסו וההגשה הייחודית של נגה ארז משכו את אוזנם של לא מעט מפיקים בתעשייה הבינלאומית ושירים כמו "Dance while you shot", "Off the radar" ו-"Toy" הספיקו לככב בפרסומות, בפסקולים לסרטים ומשחקי מחשב, אולי חשבנו שנגה ארז ואורי רוסו הגיעו לפסגת ההצלחה אבל אז הגיע אלבומה השני של ארז “Kids” וטרף את הקלפים מחדש, רשימת ההזמנות לפסטיבלים בחו"ל תפחה, פתאום יש גם הופעות בתוכניות אירוח בפריים טיים האמריקאי וגם פירגונים מביילי אייליש והיי, אפילו בישראל הצליחו נגה ארז ואורי רוסו לצאת מסצנת האינדי אל תוך המיינסטרים, קיבלו חיקוי בארץ נהדרת וגם קאבר לשיר "views". מה לעשות, האלבום “kids” הוא פשוט אלבום מצוין עם סאונד קליט שאפשר לאהוב בקלות, אבל גם הרבה מסרים חברתיים ופוליטיים שהתחברו בצורה אינטליגנטית לכל אחד משירי האלבום.

והנה אנחנו כבר בהיכל, האולם מלא מפה לפה, את בואנו קידמו שתי הופעות חימום, הראשונה של יוגב גלוסמן הלא הוא iogi, כוכב האינדי ואחריו הראפר העולה טדי נגוסה שנחשב לאחד מההצלחות החדשות של תעשיית ההיפ-הופ הישראלית, באמת שני סטארים שבימים כתיקונם ממלאים את הבארבי והפעם הם נותנים כבוד לזמרת שאך לא מזמן הייתה חלק מאותה סצנה, באמת אומנים משובחים רק חבל שכיאה להופעות חימום תאורת הבמה הופעלה על מאה אחוז אור בוהק יציב, דבר שקצת פגם בקסם המוזיקלי וגרם לאומנים להראות ריקים על הבמה הענקית.

עשרה לעשר וההיכל הוחשך, מסך לד ענק מתחיל להקרין שורות של טקסט, הבמה ענקית וריקה ובמרכזה בישיבה מזרחית נגה ארז בחליפה אדמדמה משובצת בלוגו ה-"N" שלה בצבעי זהב וכחול ועם מונולוג פתיחה אישי מאוד אוטנטי אך גם במקביל מסוגנן ומחושב הדרך של נגה להתמודד עם הלחץ העצום בלהרים מופע ענק שכזה תוך כדי שהיא שומרת את הקירבה לקהל המאוד אוהב.

נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת
נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת

ואנחנו מתחילים עם צלילים ראשונים וישר עם הלהיט “you’re so done” מהאלבום החדש  כאשר אל הבמה מצטרפת גם להקת כלי הנשיפה המתמקמת בצמוד למסך הלד הענק המקרין מילות מפתח באותיות שחורות ענקיות על רקע לבן בוהק, אורי רוסו התמקם אף הוא בקצה השמאלי של הבמה על עמדת התופים האלקטרונים ואלו איתמר לבנשטיין המתופף השני בצוות נמצא בצידה הימני, חלל ענק של במה מבריקה שמשאיר את נגה לבדה, אך כל זה כמובן סימן לבאות כי כבר בשיר הבא מצטרפים רקדני ה-"Kids" שנראים כאילו שוכפלו גנטית, בלבוש זהה של סווצ'ר שחור עם הלוגו "N" במרכזו והכובע המזוהה עם אורי רוסו המכסה את רוב פניהם.

נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת
נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת

את הרעיון של רקדני ה-"Kids" כבר הספקנו לראות בעבר, רק בכל פעם מספרם עולה והכוראוגרפייה מתחכמת, עוד בתקופת הסגרים יכלנו לצפות במופע המשודר של נגה ארז עם הרקדנים, ואחר כך שוב בקיסריה וגם בקליפ "CIPI", המיתוג הוויזואלי הוא גם חלק חשוב בעשייה המוזיקלית של הצמד ארז-רוסו, אם זה בכובע שאורי רוסו החל ללבוש בקליפים ובהופעות ומשם הוא זלג ל-Kids עצמם ואם זה בסגנון הלבוש המאוד ייחודי של נגה ארז שכולל על פי רוב זקט עם כותפות אייטיז רחבות.

ויש לנו גם אורחת הערב, למען האמת דיי צפינו את הבאות, כי בסט ליסט שובץ השיר "Chin Chin" שיצא בין שני האלבומים של ארז והוא שיתוף הפעולה עם הראפרית אקו מורגנשטיין שעלתה לבמה במעיל גשם שחור ומבריק ועם ביצוע נאמן למקור, שלוש דקות וחצי ופוף, אקו נעלמה אל חשכת הבמה וחבל, היינו שמחים לעוד איזה שיר שיתוף פעולה שכזה, אולי איזה שיר של מקורי של אקו בתוספת ספונטנית של נגה ארז.

ועכשיו אנחנו גם מגיעים לחלק הזה של המופע שמוגדר כ-"kids against the machine", מעין פרפרזה שמית להרכב הגראנג' מהניינטיז rage against the machine (אבל לא בסגנון המוזיקלי), אצל נגה ואורי אלו הגירסאות האקוסטיות לשירי האלבום Kids ועל כן ה-“against the machine” מעיד על העדרם של הצלילים האלקטרוניים. קודם כל אני חייב לציין שהגרסאות האלו מצוינות ועלי אישית הן מאוד אהובות, אפשר למצוא אותם בערוץ של ארז ביוטיוב או כחלק מסדרת ה- Succulent Sessions, קטע מעבר מוזיקלי בזמן שהבמה מאורגנת מחדש עם כיסאות והמון מנורות אהיל סלוניות (איזה מזל שיש את כל רקדני ה-Kids לעזור), הקהל מבין את הרמז ומחליט להזדהות עם ארז והלהקה ומתיישב בהתאם. רק מה שכן, החלק המאוד עשיר מוזיקלית הפך גם לחלק היותר רגוע של המופע גם בגלל שנגה רותקה לכיסא ורקדני ה-kids הוגבלו לתנועות רקע אבל גם בגלל שהשירים שנבחרו לקטע זה הם לא הלהיטים הגדולים של נגה ארז, אלו נשמרו לחלקי המופע האקטיבי יותר.

נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת
נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת

אחרי שעה וחצי אנחנו מתקרבים לסיום המופע, לא לפני שנשמע את הלהיטים “views” ו-"dance while you shot” שהפך במהרה למסיבת אלקטרו צבעונית שגרמה לכל אלפי הצופים להשתולל באקסטזה ואם כבר מסיימים אז שזה יהיה בבום, "no news on tv" הכייפי חתם את המופע ביחד עם תותחי קונפטי ענקיים ששטפו את האולם העצום במיליארדי חתיכות נייר צבעוניות (וואו איזה סיום! מי לא אוהב קונפטי??)

נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת
נגה ארז בהיכל מנורה. צילום תומר גילת

הרבה השתנה מאז אותה הופעה מלפני חמש שנים, אז היה זה רן יעקובוביץ על התופים האלקטרוניים שהיה היחידי שליווה את נגה ארז על הבמה והיום זו הייתה כבר להקה שלמה, אין ספק שזו הייתה אחת ההופעות המושקעות ביותר שנראו בשנים האחרונות בחללו העצום של היכל נוקיה, הכל תוכנן לקפידה עד הפרט האחרון, להקת כלי הנשיפה שהפכה שירים אלקטרוניים ליצירות מוזיקליות עשירות, המסך העצום והוידאו הארט המחושב, עשרות רקדני ה-kids עם כוראוגרפייה שהחמיאה לשירים ועם הרגשה כוללת שאנחנו צופים ברצף של קליפים במראה ובסאונד של חו"ל. אחרי פסגה כזאת מה יהיה הצעד הבא?

תומר גילת

יליד רחובות שעבר לרמת גן , עורך מוזיקלי ו-DJ בעבר אמן, מעצב ומנהל קראיטיב בהווה. צלם מוזיקה, כתב ומנהל מגזינים דיגיטליים.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d