כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

המופע של מוש בן ארי בהאנגר 11

מופע לציון 20 שנה לאלבום "עד אלי" של מוש בן ארי עם אורחים - אהוד בנאי, אברהם טל ויובל דיין, היינו שםו

מוש בן ארי חוגג 20 שנים לאלבום הבכורה ״עד אליי״ בהאנגר 11 ופותח את השבוע בערב מרגש במיוחד. השעה 20:30, שעת פתיחת השערים (שעה וחצי לפני פתיחת המופע) וכבר התור משתרך לעבר הקופות. נכנסתי פנימה וראיתי את ההאנגר 11 הענקי הזה, מסודר שורות שורות של כיסאות ותהיתי לעצמי האם זה ייתכן שמופע של מוש בן-ארי יועבר כשהקהל ישוב על כיסאות?! לא היה נראה לי סביר, אך הנחתי שעובדה זו בטח תשתנה במהלך הערב. השעה כבר 22:00 וה-"האנגר 11" עמוס עד אפס מקום, כל הכיסאות אויישו ואם למישהו היה ספק שמוש בן-ארי הוא קונצנזוס במוזיקה הישראלית, מספיק היה לתת מבט חטוף בקהל הרב, המגוון והאוהד שאייש את הכיסאות מכל שכבות האוכלוסייה והגילאים.

ההאנגר הוחשך ומוש עלה לבמה מלווה בהרכב מכובד…… ופתח את המופע בשיר "עד אלי", הקהל הרב מייד הצטרף אליו והאווירה הרומנטית משהו ריחפה באוויר.

מוש המשיך לשיר "את" והמשיך את האווירה הרומנטית. בסיום השיר פנה מוש לקהל ושאל את הקהל את השאלה שהעסיקה אותי מתחילת הערב, "מי הולך לשבת פה עוד הרבה זמן?" והבטיח שבהמשך הערב זה מתעתד להשתנות. מוש עצר רגע בתום השיר לספר על תקופת יצירת האלבום ועל השותפים ליצירתו והמשיך עם השיר "בואי נעוף". האווירה הרומנטית נשמרה גם בשירים הבאים "משא ומתן" ובשיר "ועוד יום" בסיומם הזמין מוש את האורחת הראשונה שלו למופע – יובל דיין. יובל דיין עלתה לבמה וסיפרה כמה היא מתרגשת לשתף עם מוש פעולה והזכות לשיר איתו את שיריו וביצעו יחד השניים את השירים "בטח שאבוא" ו-"שרק תחייך".

מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין
מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין
מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין
מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין

יובל ירדה ואיתה חלפה גם האווירה הרומנטית, מוש הצהיר לקהל שהוא ממש מתנצל ושהוא לא רוצה להציק לקהל שיושב כ"כ יפה והרים הילוך בקצב וביצע את שירו "הנה הוא בא", לא עברו יותר מ-30 שניות וכל הקהל נעמד על רגליו והחל לנוע לצלילי הביצוע המקפיץ של מוש הגיע אחרי רצף של שירים שקטים. מוש החל לשיר יחד עם הקהל ולעג לו על הצעקות החלושות שלו ושאל "ככה אחרי שנתיים של קורונה אתם צועקים" והביא את ההאנגר 11 לצרוח יחד איתו את המשך השיר, לכל מי שבמקרה עדיין לא התעורר ונעמד על רגליו. ברצף מושלם המשיך מוש לביצוע של "פתאום" והחגיגה הייתה בתחילתה. מוש סיפר על שיתופי הפעולה שלו באלבום "עד אליי", לפניו ולאחריו והזמין את אחד משותפיו לדרך עוד מתחילתה אברהם טל, שעלה וסיפר איך בעבורו בתחילת הדרך זו הייתה זכות בכלל לשיר עם מוש בן-ארי ואיך התחיל מלעשות לו צלילים וקולת רקע, יחד ביצעו השניים את "ג'ה" ובירכו את כולנו בשיר "שבוע טוב". אברהם ירד ומוש המשיך את החגיגה עם השיר "אח שלי מתחתן" עוד שיר פרי שיתוף הפעולה של מוש עם דולי ופן, ועם השירים "יה" ו-"ממריאים", אז הזמין מוש את אורחו השלישי אהוד בנאי, אורח נוסף מאלבום הבכורה של מוש.

מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין
מוש בן ארי בהאנגר 11. צילום גיל רובינשטיין

אהוד עלה לבמה ולקח לגיטרה שלו כמה רגעים להתחבר למערכת, אז ביצעו השניים את השירים "עגל הזהב", "היום" ואת "דרך", אז הזמין מוש חזרה לבמה את יובל דיין ואת אברהם טל לביצוע מרובע של השיר "כל הלילה על האש" של אהוד בנאי. האורחים ירדו מהבמה לקול תשואות הקהל, אז ביצע מוש את השיר "כמו בחיים" איתו כביכול הוא סיים את המופע. אז פנה שוב לקהל וביקש שנגיד שההרכב ירד ועלה חזרה להדרן והחל את ההדרן שחתם את המופע המרהיב גדוש האורחים שלו מוש בשירים "ואיך שלא",ב- "שיר למעלות" ובשירו החדש שראה אור לפני כחודשיים "האיש שנשאר".

כל שנותר לי הוא לאחל למוש וולנו, שמוש יישאר איתנו עוד הרבה זמן, לפחות עוד 20 שנים נוספות של יצירה מבריקה ומרטיטה לבבות, שימשיך למלא לנו את הלב והראש ברפרטאר השירים שאנו מפזזים ביום יום שלנו.

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d