קליפים חדשים

עׂפר בשן – חיים אחרים

עׂפר בשן משיק שיר חדש - "חיים אחרים", האזינו

הזמר, הפזמונאי והמלחין עפר בשן משיק שיר חדש שנכתב והולחן על ידו בהפקתו המוזיקלית של אלדד ציטרין – "חיים אחרים" יחד עם קליפ שצילם בלונדון, מקום מגוריו הנוכחי.

בשן פרץ לראשונה לתודעה בשנת 2002 עם אלבום הבכורה שלו "לעוף". בהמשך כתב והלחין לזמרים כאמיר פיי גוטמן, נתן סלור, הראל סקעת, מירי מסיקה ושלומית אהרון ועוד. בשנת 2008 הוציא אלבום סולו שני, מתוכו זכו להצלחה מספר שירים –  ״האור יזרח גם בנפרד״ (דואט עם מירי מסיקה), “לבד“ ו"לוקח ת'זמן".

בשירו החדש "חיים אחרים" שואף עפר לשבור את ה"תסריט" שהוכתב בשבילו, ובשביל כולנו, מראש, את כל הדברים שלרוב אנחנו מקבלים כעובדות; מה אנחנו יכולים או לא יכולים להיות ולעשות. הוא מגלה  את התשוקה לפגוש את עצמו ממקום זר, חדש, אך ידוע, שתמיד היה בתוכו ורק חיכה לו שיבוא. הרצון הזה משתקף בקליפ – בו הוא מסתובב בעיר מגוריו החדשה האחרונה– לונדון, כאשר עפר מגלם שתי דמויות, ובוחר בסוף הקליפ להיוולד מחדש ולא להיאחז ב״דמות הישנה״.

כך עפר הבוקר עם השקת השיר החדש – "חיים אחרים…החיים ה״אחרים״… הם החיים האמיתיים. אלה שעדיין לא חיינו- שפועמים בלב, שמביטים דרך העיניים, שנושבים בין המחשבות… שעושים בנו סופים. וסופות. והתחלות. ״ואולי יש לי חיים אחרים… אספתי אותם לזר למזכרת״ שרק ניקח את הזר שאספנו מהחיים ה״אחרים״- אלה שעוד נחלמים בנו, נלחמים בנו… ונשתול אותו חזרה באדמה… ומשהו יצוץ. ומשהו יפרח. ויהיה למציאות. ל״שדה זר וידוע״. שדה שהוא אתה. שדה שהוא אני. שדה שהוא את. בלי כמעט. רק ממש. חיים אחרים… שיר חדש. תודה ממצולות לבי לאנשים המופלאים והנדירים בכשרונם, שלקחו חלק בשיר ובהוצאתו לאור!!! אלדד ציטרין על ההפקה המוסיקלית והעיבוד, עודד מזרחי, ארן לביא, עמרי דגן על הקליפ, אוהד אלימלך, אן אם סי יונייטד, לינקטון, ועוד אנשים נהדרים כ״כ ומוכשרים- תקצר היריעה. תודה תודה ושוב תודה!"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: