פס קול שבועי
כולל וידאו

פס קול שבועי 08.02.2022

שירים, קליפים ואלבומים שנעים להאזין להם

כמה שירים ווידאו קליפים שנעים להאזין להם, חלקם של החומרים שליקטתי עוסקים בהרבה עצב , פרידה, געגוע, אולם מי שעומד מאחורי כל שיר ושיר ידע להפיח בו גם שמחה. יש גם אלבום…

איה זהבי פייגלין – גשם\חוליו

אחרי שהזמרת והיוצרת איה זהבי פייגלין השיקה לפני חודשיים את השיר "למעלה למטה" כסנונית הראשונה מתוך אלבומה השישי העומד לצאת בקרוב, היא משחררת בבת אחת שני שירים נוספים מתוכו – גשם, חוליו. הראשון נכתב כמעין תפילה והוגש לתלמידיה למוזיקה בבית הספר השכונתי שפירא, השני הוא סוג של בלדה אודות אשה מארץ רחוקה. איה ממשיכה לשמר את סגנון הזמר היוצר שלה, כיוון רחוק מאוד מאותם ימי רוקנ'רול פרועים של להקת "כל החתיכים אצלי", אבל אנחנו באופן כללי בעד כל מה שיוצא מתחת לידיה ומושר בפיה. דרך אגב, את האלבום החדש היא תשיק במופע שיתקיים בתאריך 12 במרץ במועדון בארבי.

כך איה על צמד השירים – "חברים יקרים שני שירים חדשים! גשם – למעשה זה שיר שכתבתי לתלמידים והתלמידות שלי בביצפר ״שכונתי שפירא״ והיינו שרים אותו כל השנה בחורף ובקיץ כי לבקש את הגשם זה בעצם לבקש את הברכה שרצינו שתיפול עלינו או את ההזדמנות לריסטארט להתחיל משהו מהתחלה ויותר טוב. חוליו – שיר קטן על אישה בארץ זרה ועל איך מחממים את הלב בעזרת השירים שאוהבים והפנטזיות על מקום קרוב, חוליו זה חוליו איגלסיאס הזמר שהיא אוהבת ואולי יום אחד אספר לה שכתבתי עליה שיר! "

אותי באופן אישי מעניין אם המופע יתקיים מעל הבמה הגדולה או שהפעם איה תפתיע עם 360 חצי אקוסטי חצי אינטימי שמדבר יותר נכון עם חומרי הסולו שלה?… כעת תאזינו.

 

 

Totemo Keep Burning

 לקראת מיני אלבום חדש אשר יצא באביב משיקה רותם אור, אקא Totemo, את הסנונית הראשונה מתוכו, שיר הנושא –  Keep Burning אשר נכתב, הולחן ומבוצע על ידה בהפקתו המוזיקלית של רועי אביטל (גרדן סיטי מובמנט) שקווי המתאר המוזיקליים שלהם נפגשו ומשייטים יחדיו לאורך תקופה ארוכה.

בשיר החדש מבקשת רותם לעסוק בפרידה מבן זוג במקביל לקילוף שכבה עצמית. במילותיה מבקשת רותם לשכוח אט אט את שיא הרגש שחיבר בינה ובין האהוב תוך קבלה כי כך הם החיים, שכבות שמתקלפות בסדר כרונולוגי בדרך לבשלות עצמית בוגרת יותר. את השיר הזה עטפה רותם בווידאו קליפ שנוצר עבורה בסיאול בידי הבמאי הדרום-קוריאני יאנג ווק פאיק, אותו הכירה במהלך הופעתה שם, ובכיכובה של השחקנית היואן-סואה וו.

 

שי נחייסי ואודי תורג'מן – סופה של חול

אודי תורג'מן, מפיק מוזיקלי ומלחין, אשר עבד לאחרונה על אלבום חדש לזמרת רבקה זוהר, עוסק במקביל  בפרויקט מוזיקלי העונה לשם – "החדר הסודי" במסגרתו מתארחים זמרים רבים המבצעים שירי פזמונאים שהולחנו בידי אודי, כעת יוצא לאור שיר נוסף – ״סופה של חול״, בעקבות מילותיה של המשוררת שחר הדר בפיו של שי נחייסי.  השיר עוסק בכאב של פרידה וגעגוע.

כך אודי תורג'מן על השיר והחיבור עם שי – "את שי לא הכרתי נחשפתי אליו במקרה שהקשבתי לרדיו כאשר התנגן שיר מקסים שלו בשם ״טוניס״, השיר ישר תפס אותי , ההגשה הלחן והטקסט המקסימים מיד חשבתי לעצמי חייב לעשות משהו עם שי, חברים טובים חיברו בינינו. משם הדרך הייתה קצרה פניתי לחברה טובה שכותבת איתי המון שחר הדר שכתבה טקסט מרגש כמו שרק היא יודעת והנה לפניכם ״סופה של חול״ בהגשה המיוחדת והמרגשת של שי נחייסי מתוך ״החדר הסודי״. "

 

עומרי פילס – תיק וגיטרה

עומרי אשר כבר בגיל 19 נטל חלק בתוכנית הריאליטי המוזיקלית "דה וויס", מאז הוא הספיק להיות אחד מחברי להקת מיומנה וכעת הוא עובד על שירים אישיים בהפקתו של פטריק סבג. השיר "תיק וגיטרה" שמילותיו ולחנו נכתבו בידי עומרי עוסק במסע לשם ניקוי הראש והמחשבות במהלך המירוץ אחר החיים עצמם.

כך עומרי על השיר החדש – "המציאות שלנו משתנה כל הזמן ובמיוחד בתקופה אינטנסיבית שכזו, יש סגר, אין סגר, יש בידוד, אין בידוד, יש פרנסה, אין פרנסה, הכל לא יציב, בתקשורת מסלפים דברים ומצהירים הצהרות ללא ידע מה המשקל מאחוריהן והמשמעות. אנשים חיים בפחד בגלל בחירות לסמוך על אנשים שלא באמת סומכים על עצמם. אני מאמין שהגוף והמחשבות שלנו פועלים כמו מכונה שיש בה הוראות תפעול, ואחת ההוראות היא לנתק את עצמנו ממסכי השקרים ולתחבר רגע לעצמנו, על מנת להבין באמת מה המשמעות של הדברים שקורים בחוץ, אף הגשמיים ואף הרוחניים. לכל אחד יש את הדרך המיוחדת שלו להתנתק. הבריחה האישית שלי היא לנסוע לים עם תיק וגיטרה לבד או עם חברים ולנשום את האמת אליי, להזכר שהכל מדוייק ובהשגחה פרטית, ובעיקר כדי להזכר למה אני בכלל עושה את מה שאני עושה. אני מאחל לכם ולעצמי לזהות את האמת תמיד בין החריצים ולזכור לשחרר את עצמינו לחופש מחשבתי בכל זמן"

 

יעל איזנברגכל הלילות הפכו לימים

 לפני ארבע שנים השיקה יעל איזנברג, מוזיקאית, יוצרת, זמרת, את אלבומה הראשון – "אני יודעת שמדובר בסוף". בימים אלו היא משחררת את אלבומה השני – "כל הלילות הפכו לימים" הכולל תריסר שירים שנכתבו והולחנו על ידה (למעט השיר לשם שנכתב בידי יעקב גלעד) בהפקתו המוזיקלית של עמרי אמדו. הקו המנחה את הנרטיב שבשירי האלבום החדש הוא נושא הפרידה והוויתור על מה שהיה.

כך יעל על האלבום החדש – "זהו, הוא כאן. אני מאד מאד מתרגשת וגם קצת על סף דמעות האלבום החדש שלי – ״כל הלילות הפכו לימים״ זמין להאזנה עכשיו ובכל הפלטפורמות. 11 שירים חדשים (+ גרסת כיסוי). זאת הייתה חוויה עוצמתית ומרפאת להקליט אותו בשנה האחרונה נשארו לי זיכרונות. עכשיו הוא שלכןם. כל כך אשמח שתאזינו. השירים עוסקים בפרידה שהתנפצה לאלפי חלקיקים ולאלפי נקודות בזמן. המוזיקה מנסה לשאת את הגעגועים האלה ולתת להם קול, מוצא, פורקן."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: