חדשות הסצנהחדשות מקומיות

לראשונה מחזה לילדים משירי חנן בן ארי

תיאטרון אורנה פורת יעלה את "אלוף העולם", מחזה מוזיקלי משיריו של חנן בן ארי .

תיאטרון אורנה פורת, המוביל בישראל בתיאטראות לילדים ובני נוער, יעלה את הצגת הדגל לשנת היובל להיווסדו, מחזה מוזיקלי חדש ומקורי עם שיריו המופלאים של היוצר והזמר חנן בן ארי,  אשר שיריו הפכו לפס הקול של כולנו. את המחזה יכתבו המחזאיות המוערכות שלומית ארנון ברלב וליאת פישמן לני ויביים עמית אפשטיין. בין המשתתפים במחזה – גלעד מרחבי, סלי עדן בר, אייל שכטר, ליאור כהן, סתיו וקנין, דניאל אביטל.  ההצגה צפויה לעלות בבכורה בפורים 2022 והיא תחתום, כהצגת הדגל,  את רפרטואר היובל של התיאטרון.

עלילת המחזה המוזיקלי תעסוק בסיפורה של להקת נוער המתקשה להמריא, הם מחפשים נואשות מישהו שיכתוב להם שירים, והם ממש לא מסתדרים. כשמגיע נער חדש, תום, ומצטרף ללהקה, הכל משתנה. תום מתגלה ככותב שירים מוכשר והלהקה מתחילה לעלות בחזרה על המסלול אבל תום מסתיר סוד גדול שקשור בתאומה שלו, שירה, נערה כבדת שמיעה ורגישה. הסוד מאיים להרוס לתום את כל מה שבנה ומאלץ אותו להסתכל במראה. המחזה עוסק במציאת הקול הפנימי, האותנטי וביכולת של כולנו ליצור, לקבל ולחיות יחד, בהרמוניה. שיריו של חנן בן ארי מציעים לנו מבט חומל עלינו כפרטים וכחברה. ומלמדים אותנו שאם נדע להתמודד עם הפחדים שלנו כל אחד יכול להיות "אלוף עולם". בין השירים שיכללו במחזה –  אם תרצי, תותים, ויקיפדיה, אלוף העולם, אמא אם הייתי, שמש ואחרים.

כך הזמר והיוצר חנן בן ארי – ״אני מאוד מוחמא שתיאטרון בליגת העל מעלה הפקה מקורית שמתבססת על שירים שכתבתי. זכות אדירה ומחכה לצפות יחד עם הקהל ביצירה הזו״.

כך דוד קיגלר, מנכ״ל התאטרון – ״אחרי תקופה שלא חלמנו עליה חיפשנו לחזור לקהל הגדול שלנו עם התוכן הכי איכותי, מבוקש ומקורי. ההשראה שלנו לכך היו שיריו של חנן שמסמלים את הישראליות והערכים הכי כנים וחזקים עבורנו. אנחנו נרגשים מכמות העניין שההצגה מעוררת במסדרונות עולם התאטרון עוד לפני שיצאנו לדרך״.

מספרת יפעת ית״ח-רון, המנהלת האומנותית – ״באחד הסגרים, כשכל ענף התרבות היה משותק לחלוטין,  הגיע אליי סרטון בו חנן, עם גיטרה ביד, שר ומשוחח עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. הסרטון הזה ריגש אותי עד דמעות ובאותו רגע נולד הרעיון להצגה. השירים של חנן והערכים שהוא מייצג,  ראוי שיעלו על במה, כהצגת תיאטרון, ויפגשו בני נוער בכל הארץ. ההצגה 'אלוף העולם', תעסוק בערכים כמו אחדות, חמלה, נתינה והעצמה ובכוחה המרפא והמחבר של המוסיקה״.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: