קליפים חדשים

דנה אינטרנשיונל – עברית אהובתי

לכבוד שבוע השפה העברית מגישה דנה אינטרנשיונל את המנון אולפני העברית החדש - עברית אהובתי, האזינו

לכבוד שבוע השפה העברית הנפתח היום, ואחרי שהאזנו ל"שיר בעברית" בביצוע ג'ימבו ג'יי ולהקת שלוה אשר נוצר במיוחד עבור השבוע המיוחד, קבלו את השיר "עברית אהובתי" אשר מילותיו נכתבו בידי יואב גינאי והוא הולחן על ידי גיא מנטש שגם הפיק מוזיקלית. ביצועו של השיר בפי דנה אינטרנשיונל המגישה את ההמנון החדש של עשרות אולפני השפה העברית בניהולה של ההסתדרות הציונית ברחבי העולם.

השקת השיר תתקיים בבית הנשיא בירושלים בתאריך ט"ו בטבת, ה-19.12.21 במעמד נשיא המדינה, מר יצחק הרצוג, יו"ר ההסתדרות הציונית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית מר יעקב חגואל, ראשת המחלקה לעידוד עלייה בהסתדרות הציונית העולמית הגב' מרינה רוזנברג-קוריטני ובהשתתפותה של דנה אינטרנשיונל.

כך דנה על השיר החדש – "הקלטתי במהלך הקריירה עשרות שירים בהרבה שפות ובשלל נושאים.  אף פעם לא חשבתי או דמיינתי שאהיה גם זמרת מורה ששרה את האלף בית.    אחרי שסיימנו את ההקלטה,  בקשו ממני מהסוכנות להעביר שיעור זום  בעברית  לתלמידים  אבל על  זה כנראה אוותר. ממש לא מתאים לי להיות מורה. איך השיר נולד? הוא נולד בראש היצירתי של שליח הסוכנות בלונדון יצחק זוננשיין.  אחרי הופעה  באחד האירועים שאירגן  שם לקהילה היהודית,  הוא סיפר על  הרעיון  בהתלהבות  ובאהבה כזאת,  שלא יכולתי להגיד לו לא. האמת שגם הייתי  עייפה ומותשת שרק רציתי לחזור למלון  והייתי אומרת  כן על כל דבר  ברגעים הללו. כשחזרתי לארץ,  הוא לא ויתר, פנה ליואב גינאי שיכתוב טקסט,  התחבר לגיא מנטש שיפיק  והתקשר לשי כרם בלי לוותר כי במצב עייפות רגיל,  לא היינו בטוחים  לגבי ההקלטה של השיר. בזכות השיר הזה,  פגשתי לראשונה את גיא מנטש  וזו הייתה חוויה מדהימה.  הוא מוכשר בטירוף,   ואיש שכל כך נעים לעבוד איתו. נשארנו באולפן הרבה אחרי ההקלטה למשחקים מוסיקליים על  המחשב ולשמוע  ולהשמיע רעיונות מוסיקליים.  שמחתי נורא גם לדעת שמארינה  שהתחברתי אליה  באהבה גדולה ארוכת שנים,  קיבלה בעל שכל אחת הייתה מאושרת  לחיות אתו.   היה לילה אחד באולפן  שסיימנו לעבוד ומארינה הגיעה בהפתעה. טוב, אני באמת מתה עליה ואחרי הבילוי הלא מתוכנן הזה כשהיא הפעם בפורמט זוגי, אני אוהבת אותה אפילו יותר.  גם כשהיא שרה ברוסית ולא בעברית."

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: