קליפים חדשים

יעל, את מגזימה – טֶרמַה

יעל ברונשטיין פוצחת בשיר הלל לישבנה, ובעצם למה לא? "טֶרמַה", האזינו

אחרי שהשיקה את השירים "אור" ו- "ירושלים", המוזיקאית היוצרת והראפרית יעל ברונשטיין או בטייטל הבימתי – "יעל, את מגזימה", העומדת להשיק אלבום בכורה בימים הקרובים,  משחררת שיר נוסף מתוכו – "טֶרמַה" אשר מילותיו נכתבו על ידה והולחנו במשותף עם ניב אופיר שגם הפיק מוזיקלית. המינוח לשם השיר גורם להרמת גבות באשר זהו שימוש סלנגי למילה ממקור צפון אפריקאי לאיבר הגוף הקרוי בשפה נקיה – ישבן גדול ממדים או תחת למי שעדיין לא הבין. כשיעל שרה בפזמון החוזר את השורה – "טרמה כמו שלי כפרה לא רואים כל יום" היא למעשה עושה אקט הפוך להחפצה ומשליכה את המושג המחפיץ בחזרה בבחינת זו אני וזה מה שיש, לטוב ובכלל, במילותיה בשיר מציגה עצמה יעל כאחת שעושה מה שבא לה ולא דופקת חשבון לאיש. האם לכך היא התכוונה?

זה מה שהיה ליעל לומר עם הוצאת השיר – "אני מאמינה באהבה עצמית רדיקלית, אני עפה על עצמי בקיצוניות דתית כי הכנפיים שלי יפות, כשאני מקבלת מחמאה, אני אומרת: "נכון" 💃 קיבלתי גוף אחד בעולם הזה, ויש לי משימה להתייחס אליו יפה, לחגוג אותו כמה שיותר ולאהוב אותו בהגזמה, אחרת איפה הכיף בחיים האלה? השיר הזה הוא בדיוק החתיכה החסרה שחיפשתי ואני מזמינה גם אתכם ואתכן להגיד לכל ההייטרים: אם אני יותר מדי – אז תתפשרו על פחות, נשמות 🤩 עוד שבועיים האלבום בחוץ, תתחילו לרקוד"

מופע ההשקה של האלבום יתקיים בתאריך 26 בינואר 2022 בצוללת הצהובה בירושלים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: