כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

להקת הקאלט DakhaBrakha חוזרת לתל אביב

הרכב האוונט גארד האוקראיני DakhaBrakha יגיע למועדון בארבי בחודש הבא, כל הפרטים.

שלוש שנים לאחר המופע הבלתי נשכח של הרכב האוונט גארד האוקראיני  DakhaBrakha הם חוזרים שוב למופע במועדון בארבי בתל אביב אשר יתקיים בתאריך 20 בדצמבר 2021. על הבאתם אמון האמרגן גיל קרניאל. מכירת הכרטיסים החלה.

פעימות תופים, לחישות צ'לו, חרוזי ארגמן וכובעי צמר הם חלק מסימני ההיכר של הרכב ה"אתנו-כאוס" האוקראיני – "דקהברקה". בשני העשורים האחרונים, רביעיית המוזיקאים עטורת הפרסים  משלבת מספר רב של כלי מוזיקה, מנגינות ומקצבים אוקראינים עממיים, עם אלמנטים  אפריקאים, ערביים ובולגרים, מוסיקה פרועה ועתיקה אך עם זאת חגיגית ועכשווית.

DakhaBrakha שואבת את השראה ממסעותיהם לכפרים נידחים, ביקורים בפסטיבלים מקומיים תוך כדי האזנה וליקוט שירי העם שלהם. כך התגבש נוף צלילי ייחודי של מקצבים שבטיים משולבים בשירה עמוקה הלוקחת את הקהל למסע יוצא דופן ומהפנט.

הנה הצצה למופע הקודם במועדון בארבי

המופע יתקיים כאמור בתאריך 20.12.2021, כרטיסים לרכישה כאן.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d