כל הדיווחים בצל המלחמה מרוכזים במדור החדשות

סיקור הופעות
כולל וידאו

לירז צ'רכי יוצאת מהמחתרת בכיכר קדומים

המופע של לירז צ'רכי בכיכר קדומים ביפו העתיקה במסגרת סדרת אירועי תרבות "מוזאיקה",

השעה 20:30, כיכר קדומים מתחילה להתמלא בקהל מגוון וצבעוני, מכל שכבות האוכלוסייה, המגזרים, הגילאים, מזג האוויר היה תענוג, האווירה הייתה מרגשת עוד הרבה לפי שהלהקה ולירז עלו לבמה.

21:00 הלהקה מתחילה לעלות לבמה ולנגן, הקהל מסתדר ומשתתק וההופעה החלה. לירז צ'רכי עולה לבמה, כמו יסמין הנסיכה מהסיפור של אלאדין, בסארי ורוד-זהוב שמכסה את כולה בזמן שהיא עולה לבמה מפזזת לצלילי להקתה, היא חושפת עצמה לקהל ואת עינייה הגדולות והשחורות, ממש כמו נסיכה מהאגדות.

לירז בקדומים. צילום שי שיר
לירז בקדומים. צילום שי שיר
לירז בקדומים. צילום שי שיר
לירז בקדומים. צילום שי שיר

לאחר ריקוד חושני על הבמה אחזה לירז במיקרופון ופתחה suuet בשיר Lalei, השיר שסוגר את אלבומה החדש NAZ, אותו היא יצרה יחד עם אומנים איראנים במחתרת. הקהל מצטרף מייד במחיאות כפיים ולמי שלא עשה זאת, הסבירה לירז את משמעות המילים כפיים בפרסית השזורות בשיר וכל הקהל הצטרף. לירז המשיכה בשירים מאלבומה החדש תוך שהיא מתארת את המציאות הלא פשוטה שחוו באיראן עוד לפני חילופי המשטר "ושהם עוד לא ידעו מה מחכה להם". כששרה לירז צ'רכי את השיר NAZ שמו של אלבומה החדש, הסבירה לירז על משפחת NAZ שבפרסית זו "האישה המתחנחנת, המתפנקת, שאוהבת להציג את הדיבורים שלה, ככה באופן מתפנק – נוזי, נוזי" והסבירה שהאלבום קיבל את שמו על שם אותה אישה, שעד היום באיראן אסור לנשים לשיר, שזה דבר שמזעזע את עולמה של לירז שמורכב ברובו משירה ויצירה ועל שמן של אותן הנשים שקולן מושתק, היא נתנה לאלבום את שמו.

שירים העורגים לאירן הישנה

היה מרגש לראות ילדות צעירות שרות יחד עם לירז את שיריה בפרסית ועוד יותר לשמוע על משמעות המילים, על אופן יצירת האלבום, דרך שני אולפנים שפעלו במחתרת מבלי שאף אחד לא יודע על הפרויקט לא פה ולא שם.

שיא הערב מבחינתי היה שלירז צ'רכי שרה שיר שכתב והלחין אמן אירני במחתרת באיראן, ולראות את כל הקהל, יהודים מוסלמים, מבוגרים וטף, אשכנזים ומזרחים כולם מפזזים בכיכר קדומים ביפו העתיקה את שירו ומתרגשים עד דמעות.

הערב כולו היה רצוף שירה פרסית, קצבית, מרגשת נעימה עם סאונד מדהים ואווירה מרגשת! שמחתי לקחת חלק בערב הזה ומצפה לחומרים הבאים שלירז צ'רכי המדהימה תכתוב ותלחין לעולם.

המופע בוידאו

 

 

שי שיר

שי שיר וטלי ספיר: הוא: איש חינוך בכל רמ"ח אבריו, שהמוזיקה מהווה מרכיב מרכזי בחייו. היא: ביום מנהלת רישוי במשרד אדריכלים ובשאר הזמן תופרת, יוצרת וכותבת. ביחד: הם ההורים של אלה ורותם ויחד איתן חיים ונושמים הופעות ומוזיקה.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d