פס קול שבועי

מאור כהן ואודי שרבני – כמו ששומעים

שיתוף פעולה בין הסופר אודי שרבני והמוזיקאי מאור כהן הוביל לאלבום חדש – "כמו ששומעים", ראיון, האזנה.

"כמו ששומעים" הוא אלבום הכולל עשרה שירים וארבעה קטעי מעבר קצרצרים, טקסטים שנכתבו לכלל היצירות בידי אודי שרבני, סופר, משורר, תסריטאי ופזמונאי אשר כבר כתב שירים לברי סחרוף, שרון מולדאבי, אסף ארליך, אקו, זהר גינסבורג, יוגב גלוסמן, ועוד. ארבעת ספריו – "למה אתה לא מחייך", "יש לך בשביל מה", צריך לעשות את זה יותר", ו"אהבתי יותר את החומר המוקדם שלך" הם מכלול של אסקפיזם מציאות ורציונלי המתפוצץ למיליוני זקיקי מחשבות. את השירים הלחין המוזיקאי מאור כהן שגם שר אותם ואפילו מנגן במהלכם בגיטרות ובקלידים.

אודי ומאור, אלבום משותף. צילום לירון כהן
אודי ומאור, אלבום משותף. צילום לירון כהן

במה המדובר?

עסקינן במניין סיפורים הממשיכים את הקו הספרותי הסיפורי של אודי שרבני על רגעים ומצבים בחיים כמות שהיו נגזרי נייר מתוך ספריו רבי מעללי התיאורים המתמשכים ומתפרסים על פני כל משטח בשכבות שכבות של שאלות פילוסופיות עצמיות. כגון הווה עבר, נשים ועוד…

גולת הכותרת של האלבום הנו שיר הנושא "כמו ששומעים" בו מניח מאור כהן מצע רוק מחוספס על גבי שיחה עצמאית של אודי שרבני בינו לבין עצמו ולמישהו אחר המחבר ומלקט משפטים הנגזרים ממשמעויות רבות בחיים עצמם, מאור תורם את קולו במשפטי פזמון חוזר מתחלפים. (אני סבור שהשיר הזה מחוייב וידאו קליפ חי ותוסס). סייעו בנגינה ובעיבוד המוזיקלי של שירי האלבום פיטר רוט ואופיר קנר.

לכבוד האירוע הצבנו לאודי שרבני שאלות וחסמנו מפניו את האפשרות לחמוק ממתן תשובות עליהן…

יובל: מתי נוצר החיבור בינך ובין מאור כהן?

אודי: את מאור אני מכיר שנים והוא מכיר אותי. בשלב מסוים אמרתי לו שיש לי כמה שירים בשבילו, הגעתי אליו עם מלא דפים, והוא ישב והתחיל להלחין מולי. זה היה קסם. אחרי זה נפגשנו בסיום הופעה שלו והוא אמר "יש לנו אלבום לעשות". בום.

יובל: מתי כתבת את השירים שבאלבום המשותף? האם הם המתינו במגירה לרגע הנכון או שהחיבור הוביל לכתיבתם?

אודי: חלקם היו במגירה, חלקם שופרו, חלקם במיוחד. הכי טוב.

יובל: איך התחושה אחרי כך וכך ספרי קריאה ליטול חלק בדבר הזה שנקרא אלבום שירים.?

אודי: הרגשה מופלאה ומוזרה. אתה שומע את המילים שלך, וזה משמח. בטח ובטח שזה מאור כהן שהיה אחד מגיבורי הנערות שלי.

יובל: מה התוכניות לעתיד בנקודה הזו?

אודי: יום ביומו.

יובל: האם תמשיכו לשתף פעולה בהופעות משותפות?

אודי: לך תדע.

יובל: אם כן אז מתי והיכן?

אודי: לך תדע 2.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: