קליפים חדשים

שיר זהבי – מכתוב

הזמרת שיר זהבי חוזרת לישראל ומשיקה שיר חדש – "מכתוב", האזינו

אחרי שירות כסולנית בלהקה צבאית, ליוותה שיר זהבי את המוזיקאים מתי כספי וריקי גל. לאחר שקיבלה מלגה מלאה ללימודים במכללה למוסיקה בברקלי, שהתה בארה"ב והמשיכה את דרכה בעולם המוזיקה כשהיא נ וטל חלק בפסטיבלי ג'אז לצידם של אמנים כהרבי הנקוק, צ'יק קוריאה, דיאנה קראל, ג'ייקוב קוליר ואבישי כהן. יחד עם זאת היא נמשכה לסצנת ה- RnB, עניין שהוביל אותה לעזוב את החוף המזרחי וניו יורק ולעבור ללוס אנג'לס.

לכאורה נשמע כי הכל הולך על הכיף כיפאק, אבל לעולם חוקים משלו ומגיפת הקורונה העולמית הובילה את שיר זהבי לחזור למולדת אחרי שבע שנות אמריקה.

את השיר "מכתוב" כתבה שיר והלחינה יחד עם אלמוג טבקה האחראי גם על ההפקה המוזיקלית, כך שיר עם יציאת השיר הטרי – "מכתוב – הקליפ המלא והסיפור המקוצר. ביום הולדתי הארצי (31) יצא השיר שמעבר לכך שהוא קליל ומשמח לב הוא גם שיר עם מסר עמוק שאומר – חאלס עם המירוץ. המסר העמוק והכל כך פשוט: האושר האמיתי תמיד בתוכנו פנימה, ולא בחוץ במרדף האינסופי של נורמות החברה כמו שנוטים לחשוב. כי מה שרואים בעין הוא אשליה לעומת מה שרואים בפנים, כמה שזה פשוט – ככה קשה ליישם ולא הגיוני לקליטה. כן, אנחנו בני האדם החוטאים בחטא היוהרה מצפים להבין הכל – אבל וואלה, יש כוח חזק מאיתנו שלא נבין לעולם ובזכותו אנחנו כאן! אחיות ואחים, ״בואו פשוט נרפה ונדע שזה היקום״ (פרשנות ניו אייג׳ית לתהילים מ״ו פס׳ יא) נסמוך שהכל קורה לטובתינו הגבוהה ביותר, גם כשלא מבינים איך! להלן מסקנותיי לאחר 30 שנים, צפו ושאו ברכה"

על הקליפ הפסיכדלי אחראי אדם וולינגשטיין

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: