חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

האוזן השלישית מציגה – שרים ליאור ייני

בעקבות לכתו של ליאור ייני לעולמו יתקיים מופע לזכרו בהשתתפות אמנים רבים, כל הפרטים

בתאריך 2 בספטמבר 1936 נולד בקיבוץ אפיקים ליאור ייני ותוך זמן קצר, בין הרפת לדיר, ללול, לאספסת – התבגר, השתחרר והפך תרנגול. בכיכובו ובהובלת נעמי פולני אשתו-גרושתו, היו להקת התרנגולים להצלחה מסחררת וממעוף התרנגולים שנסק ב1961, אפשר היה רק ליפול. אבל ייני המשיך לעוף. בשנת 1968 גילם את התפקיד הראשי במיוזיקל איי לייק מייק מתוכו סיפק ייני אהבה כל הזמן… אלא שאנחנו הסנפנו וצרכנו בעיקר את 'הלוך הלכה החבריא'. מופע שירי אסירי המחתרת, שהיה לתקליט רב-מכר ובו מצאנו נחמה ויופי . יצירה כואבת בשלמותה, חדה כתער, קרה כוודקה ומרגשת כמו אמא רוסיה.

במרוצת הזמן נדד ליאור ייני והתרחק, וחיפש, ובדק והתעמק ונעלם. והלך לעולמו. זה לא יומן המסכם את פעילותו הרב גונית. זו לא ביוגרפיה. זה זיכרון אהבה לאיש שפעם עוד הלך במשעולים.

בתאריך 3 בספטמבר 2021, יום אחרי תאריך לידתו, ותשעה חודשים לאחר מותו, ייערך מופע מחווה לאיש הצנוע, שכוכבו דרך ואורו דעך אבל נשמתו נצורה בלבבות, וקולו הגדול, הרם והנישא ימשיך להדהד לעד.

יופיעו: דן תורן, ג'נגו, אור אדרי, יעל קראוס, אלון לוטרינגר, הראל סלוצקי, ירון בן עמי עידן אמסלם עמית ברקן, עם שיריו הגדולים של ייני, ביניהם: ב"דומיה", "הבלליקה", "אגדה יפנית", "האם אמרו לך פעם?" , "בואי לאילת" ועוד.

המופע יתקיים באוזן בר, יום שישי 3.09.2021, בשעה 14:00, מופע ישיבה, דלתות בשעה 13:00 כרטיסים כאן. כניסה בכפוף לתו הירוק!

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: