קליפים חדשים

שחר אבן צור – חוף הברזלים

שחר אבן צור חוזר שלושים שנה בזמן, חוף הברזלים, המנון לחוף טרומפלדור בתל אביב

חוף טרומפלדור הוא הבן הקטן של חוף פרישמן. וותיקי הגולשים של תל אביב תמיד העדיפו את חוף פרישמן ואת חוף הילטון כחוף הבית "לוקאלז". באופן אישי אני זוכר את הרגע בו בעיריית תל אביב החליטו להציב מציל בחוף טרומפלדור. אי שם בשנות השבעים. המציל היה מושון האגדי, אז פרח מצילים שנשלח עם מגפון אקוסטי מפח. גלגל הצלה וכסא נוח מהסוג הישן כדי להשליט חוק וסדר בחוף טרומפלדור. אשר כבר סומנו גבולותיו עם הקמת המזחים שהרסו את קו שבירת הגלים. אני, נער בשנות העשרה מתלווה אל מושון, מה שקרוי עוזר מציל בלתי רשמי. עשרים שנה לאחר מכן מגיעים לחוף שחר אבן צור (מוניקה סקס) וחבריו ומכריזים על החוף כ"לוקאלז" שלהם. הבוקר, שוב בדילוג של שלושה עשורים, שחר אבן צור חוזר לחוף עם שיר המעלה זיכרונות נעורים על גולשים, גלים, חברים.

כך שחר עם השיר שהוא כתב, הלחין והפיק – "הי כולןם שבוע טוב! שיר קליפ חדש, ״חוף הברזלים״. השיר נכתב מתוך געגוע ואהבה לחבורת נעורי התל אביבית, חבורת הגולשים שממנה צמחתי ולימדה אותי כל כך הרבה, על החיים, על אנשים, על מצבים, על הים ובעיקר על עצמי. לאחר 33 שנים נפגשו לבוקר אחד של גלישה בחוף שלנו באמצע החיים… את המפגש תיעדנו בקליפ שצילמו אורי מגנוס וגיורא קורן המוכשרים ואני ערכתי… יש הרבה רגעים שבקלות יכולים להפוך לתסריט לוהט שמדובר בחבורת הילדות שלי ואולי עוד יהפכו. כל אחד מאיתנו צמח למקום אחר אבל כולנו באנו מאותו המקום מחוברים עמוק בנפשנו לים ואחד לשני. השיר מוקדש לנועם עזרא ומוטי שטרנפלד ז"ל האהובים והחסרים כל כך יהי זכרם ברוך ❤️❤️ ולחיים סופר שיבדל לחיים ארוכים ובריאים, האיש שלימד את כולנו לגלוש 🙏🏻"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: