קליפים חדשים

יאיא כהן אהרונוב – צפוף

יאיא כהן אהרונוב בשיר ראשון מתוך אלבום סולו חדש - "צפוף", האזינו

יאיא כהן אהרונוב, בדרך כלל הבסיסט וממייסדי להקת "הדג נחש", משיק הבוקר את הסנונית הראשונה מתוך אלבום סולו שלישי שבדרך. את האלבום יצר יאיא כמעט לבדו – הוא הלחין וכתב את רוב השירים, ניגן את כל הכלים והפיק אותו בעצמו. באלבום יש מספר שיתופי פעולה מעניינים עם חנן בן ארי, יהלי סובול, אביב גדג' ונטע אלקיים. השיר החדש – "צפוף" הוא בעצם שיר רומנטי התולה את כל החיים על המזל והגורל ולצד הטקסט הוא מעוטר במלודיה "מקהלתית" היוצרת אווירת שאנטי באנטי ימתיכונית הממשיכה את הקו הדי נאיבי לחיים שיאיא מצייר בשיריו לא אחת, שזה דבר טוב.

כך יאיא הבוקר עם השקת השיר החדש – "את השיר התחלתי לכתוב בלילות של נגינה על החוף של גואה ופתאום ממקום לא הכי מוכר אצלי החלו לצאת מתוכי מנגינות בטעם של מזרח תיכון שהמשיכו והתאספו לכדי האלבום "מתוך" שנוצר ממפגשים שלי עם עצמי בלילות באולפן שלי ובהמשך בהתעמקות בשנה האחרונה והמשוגעת שעברנו. ובשבילי בתור אחד שרגיל לשתף פעולה עם אחרים ביצירת מוסיקה, זו הייתה חוויה ראשונית ומרתקת ליצור את המוסיקה רק אני ועצמי."

על הקליפ אחראי רועי ברקוביץ.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: