קליפים חדשים

ריקי גל – עד שהגעת

שיר חדש לזמרת ריקי גל - עד שהגעת

לזמרת ריקי גל יש שיר חדש, שאת מילותיו היא כתבה ואילו שחר אבן צור הלחין, הפיק מוזיקלית ואף דאג ליצור קליפ מלווה. זהו שיר אהבה שריקי כתבה לבן זוגה דניאל שוהם עימו באה בברית נישואין בדיוק לפני שנתיים אחרי חמש שנות זוגיות.

על השיר החדש ובכלל יש לריקי כמה מילים לומר לכם\ן לצידו – "שירי אהבה נכתבים, להערכתי, בכל כמה שניות בעולם כולו ובכל השפות. רק מעטים נכתבים על ידי יוצרים בוגרים בני 65. רוב השירים כתובים על שיברון לב, אכזבה וכמיהה למימוש האהבה.
ב"עד שהגעת" ,אותו כתבתי לאהובי, זכיתי לתת ביטוי לתחושותיי בעת הזו, ״…עד שהגעת חיי נוגנו על מיתר אחד…״
השיר חיכה למעלה משנתיים במגירה, עד שפגשתי את שחר אבן צור, באולפן ההקלטות ״העוגן״, שם הקלטתי עם כל חברי להקת ״מוניקה סקס״ את ״תחנה סופית״ של פורטיס וסחרוף. זה קרה בשנת הקורונה, בין הסגרים, כשנולד הפרוייקט ״צו השעה״ ע״י משפחת נכט, שחיברה בין יוצרים ונתנה תמיכה לתרבות הישראלית. הלהקה, פה אחד, החליטה לשתף אותי בביצוע השיר. אז גיליתי שמי שהעלה את רעיון החיבור איתי, היה שחר, מתופף הלהקה. שחר שגדל על שיריי בזכות אביו המוזיקאי שאהב במיוחד זמרת ישראלית, ריקי גל. שיריי לא פסקו להתנגן בביתם מאז היותו נער צעיר והיוו עבורו מקור השפעה. שחר הוא מוזיקאי מחונן, כותב ושר, מפיק ומעבד, מצלם ועורך קליפים ופרפורמר ייחודי. יכולתי לחשוף בפניו את שיריי האינטימיים. והוא בחר מתוכם את ״עד שהגעת״. ידעתי שזכיתי לפגוש ולעבוד עם יוצר מיוחד במינו, שהכיר את נפשי וברגישותו ידע לפענח את מאוויי המקצועיים. עם השיר והקליפ שלפניכם, הגענו לתוצאה זו. תודה. ריקי גל."

את ריקי גל תוכלו לראות ולשמוע בהופעות הקרובות הבאות – 15 במאי בזאפה הרצליה, 29 במאי בגריי יהוד

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: