קליפים חדשים

שוהם טפיארו – רגע שקט

הזמרת והיוצרת שוהם טפיארו משחררת שיר חדש - "רגע שקט", רגע לפני מופע חגיגי, צפו

שוהם טפיארו, זמרת יוצרת ומלחינה, במקור מקיבוץ יראון בגליל המערבי, בוגרת בית הספר למוזיקאים רימון, ממשיכה את צעדיה לקראת השקת אלבום שירים חדש. אחרי שהשיקה את השירים – "עד הסוף", "תציל אותי" ו- "תישאר" היא משיקה הבוקר שיר חדש – "רגע שקט" אשר נכתב והולחן על ידה לצדו של אופיר יוגב האחראי גם על ההפקה המוזיקלית. השיר מביא את הסיפור של צעירים רבים החיים ונאבקים לשרוד בג'ונגל האורבני של המטרופולין התל אביב, החיים לצד חוסר הביטחון התעסוקתי, המקצועי והאמנותי, במיוחד בשנה החולפת, כל החששות מתעצבים לכדי שיר העטוף בקצב היוצר מתח מוזיקלי תואם. השיר מופץ כקליפ עליו אחראי רועי חסאן לפי נרטיב של שוהם עצמה.

כך שוהם על השיר והיצירה עם שחרורו – "השיר "רגע שקט" נכתב בסגר הראשון במרץ הקודם. כל העולם עצר, לא הייתה לי עבודה וגם אבא שלי שהוא הסמל של בחיים ליציבות וביטחון, היה מאושפז בבית חולים. הרגשתי שכל הקרקע היציבה שהכרתי בחיים נשמטה מתחתיי ולא הבנתי כלום. חוסר המעש התחיל לנקר בי, והיה שקט שהפחיד אותי בחוץ. התחלתי לחשוב מחשבות כואבות ולמרות השקט שבחוץ, בפנים הרגשתי שאני בסערה, הראש שלי לא הפסיק לעבוד והיה בי פחד שלא הכרתי קודם. חיפשתי במה להעסיק את עצמי, רק לא להמשיך לחשוב, כל הזמן הייתי במרדף אחרי משהו שיסיח את דעתי מהשאלות הקיומיות שעלו בי.כבר אז הבנתי שהדבר הזה קרה כדי שנלמד משהו ״האיזון בין הכוחות אם הוא מופר יש השלכות, אני יודעת רק ללמוד נשאר״ אבל באותה התקופה לא באמת הצלחתי להבין. את הקליפ יצרתי ביחד עם חבר מאוד טוב שלי רועי חסאן. החלטנו להשתמש בספה כי הרגשתי שזה ממש סמל של התקופה, מלא שעות על הספה מול הטלוויזיה, כאילו היא שאבה אותי לתוכה. בעזרת מורן מולר הרקדנית יצרנו לדמות עולם פנימי בסערה, היא לא מוצאת את עצמה וכל הזמן מחפשת איך לצאת החוצה."

בתאריך 28 באפריל תופיע שוהם טפיארו בלוויית הפסנתרנית רותם שרמן במופע משיריה במועדון לבונטין 7 בתל אביב. כאן יש כרטיסים.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: