קליפים חדשים

מירי מסיקה – קרקע יציבה

מירי מסיקה מגישה שיר חדש – "קרקע יציבה" האזינו

אחרי שפתחה את השנה החדשה עם האלבום "אוקינוס" שבה מירי מסיקה ומגישה הבוקר שיר חדש – "קרקע יציבה" אותו כתב והלחין אייל דביר, האזנו לו. עם תחילת המנגינה אי אפשר להתעלם מהאקורד המזכיר במאוד את השיר שכתבו אילן גולדהירש ומיכאל פטישי – "מאמי", אותו הלחין חיימון אלגרנטי מלהקת האריות. אולם ברגע שקולה של מירי מסיקה נכנס לתמונה מקבל האקורד (הלא מלא) את המיקום הנכון שלו בשיר, יש הרואים בטקסט שכתב והלחין אייל דביר מעין קריאה ממקום של מצוקה, יש הרואים בטקסט התמודדות עם המצב הנוכחי והרצון להשתנות, מכל מקום השיר המנוגן באווירה סמי מלנכולית יושב יפה מאוד עם איכויות קולה של מירי מסיקה עם שלל הצבעים וגווני הגוונים והניואנסים שהיא יודעת ליצור עם מיתרי קולה וכולנו כבר מכירים ואוהבים, כאן נעוץ הקוד הגנטי שעושה את השיר למשהו שניתן לאהוב במיידי. את השיר שמירי בחרה לבצע עיבד והפיק מוזיקלית בן זוגה של מירי, אורי זך.

כך מירי עם יציאת השיר – "“נפשי לפעמים מבקשת לצאת מגופי לקצת זמן של ריצה כמו כלב ולחזור לגוף רגועה, אבל היא מפחדת שלא תמצא את הדרך חזרה" כתב יהודה עמיחי בדיוק המכאיב שלו. "קרקע יציבה" הוא שיר על חיפוש הדרך חזרה. השנה האחרונה הייתה מאתגרת ולא פשוטה לכולם. לי כזמרת, המציאות העמידה מראה חדשה וצורך להתמודד עם הסיטואציה גם בתוכנו וגם כלפי העולם. כל מה שהכרנו השתנה. הדבר הבסיסי ביותר עבורי, לעמוד על הבמה מול הקהל נעלם והחיפוש אחרי קרקע יציבה היה חזק מאי פעם. את השיר כתב והלחן אייל דביר, יוצר צעיר. קיבלתי המון שירים ומתוכם השיר הזה בלט מכולם…מונולוג אישי שחושף רובד עמוק בתוכי על הרצון להשתנות או אולי על ההכרח להשתנות מול המציאות החדשה. קרקע יציבה – שתהיה לכם האזנה נעימה ומרגשת, מירי ♥️"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: