פס קול שבועי
כולל וידאו

פס קול שבועי 02.03.2021

יוצרות ויוצרים עם שירים חדשים, צפו בקליפים

לוקטו כאן ארבעה שירים המלווים בקליפים, ארבעה יוצרים.ות, שני ושתי, כל אחד ואחת מביא.ה את הסיפור האישי הייחודי שלו.ה, ארבעתם יחדיו תפסו לי את האוזן והעין, מקווה שגם לכם.ן.

אילונה – מישהי בעולם

אילונה הרפז ובקיצור אילונה, אחרי השיר הראשון ״נשנה ביחד״ אשר עסק בנושא חברתי ואקטואלי, היא משיקה כעת שיר חדש – "מישהי בעולם״ שאף אותו היא כתבה והלחינה ומבצעת בהפקתו המוזיקלית של עמית מינץ האחראי גם על השיר הראשון. בשיר הנוכחי מבקשת אילונה לחפש את ההגשמה העצמית והמשמעות.

כך אילונה עם יציאתו של השיר החדש – " ״לא רוצה להיות סתם מישהי בעולם הזה״, השנה האחרונה העלתה הרבה שאלות והגבירה את הצורך בחיפוש אחרי משמעות. ככה נולד השיר ״מישהי בעולם״ הסינגל השני שלי על הגשמה והצורך בהכרה."

על הקליפ אחראי עמית קלאוזנר.

גיל בר הדס – שתי שורות

״שתי שורות״ הוא הסינגל השלישי מתוך אלבומו החדש של גיל בר-הדס ״נסיעות ארוכות״ אותו הוא גם עיבד והפיק מוסיקלית בשיתוף עם חברו ללהקה, המוזיקאי יובל וילנר. הקו המוזיקלי המאפיין את השיר הוא חיבור לסאונד הנוסטלגי של המוזיקה הישראלית בשנות השישים. הנרטיב של השיר "שתי שורות" מתעסק באקסית של גיל (שגם מככבת בקליפ) כשלמדה בבית ספר למשחק, אבל הוא עשוי לגעת בכל מי שהרגיש אי פעם שהוא לא זוכה להכרה לה הוא ראוי.

כך גיל בר הדס על השיר החדש – "היא הייתה יוצאת מהבית בכל בוקר עם חיוך וחוזרת בלילה בוכה. ״שתי שורות״ – שיר חדש מהאלבום שיוצא עוד מעט לכל מי שמרגיש לפעמים שהוא לא מקבל את ההכרה שהוא ראוי לה."

שירן סעיד There's Nothing You Can Do

שירן סעיד היא מוזיקאית יוצרת, המשלבת יחדיו גרוב לצד עצב, מוזיקת נשמה ורוק כסחני. לפני מספר שנים חשפנו כאן כמה שירים שלה בדרך לאלבום הבכורה ובמהלך ימי הקורונה אף דיווחנו על מספר מופעי סטרימינג שהיא קיימה ברוח התקופה. כעת שירן משיקה שיר חדש, אותו היא כתבה והלחינה בהפקתו המוזיקלית של גיל מאיר. השיר – There's Nothing You Can Doהוא מעין שיר כניעה למצב הנוראי שהעולם נקלע אליו בשל המגיפה, במילותיה מבקשת שירן הצלה מהאויב הקטן והנעלם שמאיים על שלומינו ובריאותינו – הקורונה. היום, בעודי מאזין לראשונה לשיר ומאוד נהנה ממנו, בטרם נדמו הצלילים ואני מקבל מייל ישיר משירן המספרת לי על השיר החדש שהיא הוציאה היום, צירוף מקרים? האח הגדול? מי יודע, מכל מקום אני בטוח שגם אתם תאהבו אותו בהאזנה ראשונה.

כך שירן עם יציאת השיר החדש – "קליפ חדש! There's Nothing You Can Do, מתרגשת ממש וסופר גאה לשתף איתכם את היצירה הזו שנולדה מעבודה משותפת ואינטימית עם גיל מאיר ובר חן."

על הקליפ אחראית בר חן

עומרי פילס – תעזור לי

עומרי, מוזיקאי יוצר צעיר המשיק היום את שיר הבכורה שלו "תעזור לי" שנכתב והולחן על ידו בהפקתו המוזיקלית של פטריק סבג. עומרי שהספיק להשתתף כבר בגיל 19 בעונה השלישית של תצכנית הריאליטי המוזיקלית "דה וויס" המשיך את פעילותו האמנותית כחבר בלהקת "מיומנה" וכך הגשים את חלומות ילדותו ואהבותיו – השירה והריקוד. השיר הטרי הוא למעשה תפילה אישית של עומרי כאדם מול עצמו, המטרה לקבל את העידוד והחוזקה מעצמו תוך כדי הכרה כי אם אין אני לי מי לי.

כך עומרי על השיר הבוקר – "תעזור לי הוא שיר תפילה. תפילה אישית שלי. עברתי תקופה עם הרבה שינויים קיצוניים ומשמעותיים והבנתי שהאתגר האמיתי הוא לקבל גם את הדברים שפחות נוח איתם ושתמיד יהיו ירידות ועליות. מה שנותר לנו לעשות זה להתמודד עם הסיטואציות ולמצוא את השמחה, ואת האושר הפנימי שלנו. לקחתי את הגיטרה והמילים ראשונות שיצאו ממני היו "תעזור לי ללמוד לבד להתמודד כשלא לא טוב לי להזכר בך ולהתעודד".

את הקליפ יצר עידן דמארי

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: