חדשות הסצנהחדשות מקומיות

ריטה משיקה ספר פרוזה בהשראת סיפורי משפחתה – צ'אדור נוטף מי גשם

עם יציאתו של ספרה החדש, ריטה משחררת לקוראים את הפרק הראשון בקולה האישי, האזינו

ספרה הראשון של ריטה למבוגרים יראה אור בחודש מרץ הקרוב – "צ'אדור נוטף מי גשם", מדובר בפרוזה בהשראת סיפורי משפחתה, ריטה מספרת על קורות משפחתה  בטהראן, ילדות בארץ אחרת, סיפור עלייתה והתאקלמותה בישראל של שנות השבעים, ולוקחת את הקוראים למראות, קולות, טעמים, לחוויות הכאובות, המשעשעות והמעצבות של חייה, של הילדה שהיא הייתה והאישה שהיא היום.

הסיפורים של ריטה הם סיפורי משפחה נודדים. בין טהראן של עידן שחלף, על שכונותיה ופרווריה, לישראל של שנות השבעים, ארץ העולים והמהגרים. שמועות חמקמקות, התלחשויות בסתר וחלומות שהמציאו את עצמם מוצאים את מקומם בסיפורים. בכולם תוססים חיים של אהבה וקושי, פגיעות אנושות, חסד וצחוק.

ריטה מכירה את גיבוריה לפרטי פרטים. דודה גוֹלנאר, המלאך המושיע; נאהיד בת החמש-עשרה, שצחוקה מבעבע כמו חופש; אבא, אימא, האחיות וריטה עצמה; שֵדֵי הבית הנוראים והרוכלים שחטפו אותה ברחוב; המהפכנות הציונית של אבא, המחלה, אהבתו לשש-בש ולשירה פרסית; דיירי הבלוק ברחוב ביאליק ברמת השרון; שלוש החברות הטובות, עם חלומות הזוהר והחזרות לפני עצי הפרדס; ומה זה בשבילה, בשביל ריטה, לשיר.

לכבוד השקת הספר בימים הקרובים ניתנת בזאת הדמנות להאזין לפרק מתוכו המקוריין בפיה של ריטה עצמה, שעת סיפור.

ריטה - צ'אדור נוטף מי גשם
ריטה – צ'אדור נוטף מי גשם

הספר שנערך בידי צרויה להב יוצא בהוצאת מודן

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: