חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

הבטחות? נתניהו – בפברואר נפתח את עולם התרבות והמופעים

את ההבטחה הזו נתן ראש הממשלה בנימין נתניהו לנציגי וועד הפעולה של עולם התרבות והאירועים במהלך פגישה, כל הפרטים.

הבוקר התקיימה פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ ופרויקטור הקורונה נחמן אש, יחד עם נציגי וועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים בשיתוף איגוד המפיקים והאמרגנים – המפיק אלירן ברדוגו, גיא בסר מבעלי חברת בלוסטון, לינדה אביטן בעלת חברת הגברה ותאורה, אריאל ריידמן מנכ"ל חברת קייטרינג, יורב הראל מנהל בכיר בחברת המוזיקה NMC ויוסי שוורץ הבעלים של קבוצת הפורום.

כזכור, לפני שבוע קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישה עם הזמר והיוצר אביב גפן והכריז על העברת תקציב בסך 70 מיליון ₪ לעולם התרבות באמצעות צביעת תקציבים לטובת המופעים ברשויות המקומיות. פגישה שהובילה לתגובות זועמות ואמירות כי מדובר במס שפתיים פוליטי

היום כאמור התקיימה הפגישה עם נציגי וועד הפעולה ובמהלכה סוכם על פתיחה רחבה לתעשיית התרבות הכנסים התערוכות והאירועים, בתחילת חודש פברואר במתווה של אי ירוק לאירועים, בהם הכניסה נשלטת ללא הגבלות בתוך המתחם הירוק . הכניסה למתחם מותנית באמצעות דרכון ירוק ואילו תפוסת הקהל באולמות תעמוד על 75 אחוז, התנאים לכניסת הקהל יהיו המצאות דרכון ירוק, או מי שעבר בדיקה 72 שעות לפני המופע ונמצא שלילי לנגיף.

ראוי לציין כי תנאים אלו אינם חדשים וכבר נדונו לא אחת במהלך השנה החולפת לאור המגיפה ושאלת פתיחת עולם התרבות.

לדברי וועד הפעולה –  "מדובר בבשורה ענקית לענף התרבות והאירועים ול-250 אלף משפחות עובדי התעשייה שלא עובדת כבר כמעט שנה. זוהי בשורה חסרת תקדים למדינת ישראל שהחליטה להחזיר את התרבות ראשונה בעולם. הוחלט על הקמת ועדה משותפת מהירה שתוציא את ההחלטה לפעולה. ועד הפעולה שמח על ההבנות ומחכה לראות את יישומן במציאות בתחילת פברואר. בתקווה לימים נורמליים בקרוב."

כמובן שיש לקחת הכל בערבון מוגבל.

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: