קליפים חדשים

שי המבר – אם לא תבוא הלילה

שי המבר עם שיר חדש לקראת אלבום, צפו

שי המבר פרצה לתודעה לפני שמונה שנים עת ככבה בתכנית הריאליטי המוזיקלית "בית ספר למוזיקה" והיא רק בת 13, בגיל 18 הספיקה להשיק אלבום בכורה. כיום, אחרי שירות צבאי בלהקה צבאית, היא כבר בדרך לאלבום שני, את השיר "אם לא תבוא הלילה" שי כתבה, הלחינה ומבצעת בהפקתו המוזיקלית של גל טבת (מוזיקאי מחונן ובנו של ליאור טבת, הסאונדמן של ארצי, חנוך, טסה, גפן ועוד…).

למרות שבתחילה השיר נשמע כמו עוד שיר אהבה אך למעשה שי חושפת את צפונותיה ללא מורא. היא מיטיבה בעצמה להרחיב ולספר על השיר והיצירה – "כשכתבתי את אם לא תבוא הלילה נשבעתי לעצמי שהשיר הזה ישאר רק ביני לבין עצמי. במשך כמה חודשים השיר הזה היה הסוד הקטן שלי מהעולם. כמה חודשים אחכ ישבתי עם הגיטרה מוקפת בארגזים אחרי שעברתי לגור עם חברה הכי טובה שלי בבניין מתפורר בלב תל אביב. ואז נזכרתי בו פתאום, בסוד הקטן שלי, ובמקביל באיזה דחף בלתי מוסבר לתת לו לצאת. ניגנתי את השיר בעיניים עצומות ולב בוער. כשסיימתי היא החזיקה לי את הכתף ואמרה ״שי, זה השיר הכי טוב שכתבת, תני לו לצאת החוצה.״ וככה הסוד הקטן הזה יצא לחופשי. אני מתרגשת מאוד, וגאה מאוד, ללחוש לכם באוזן את ״אם לא תבוא הלילה״.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: