חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה

יד לעזרה – אמנים למען עובדי תעשיית המופעים

לא רק בישראל, אמנים מהשורה הראשונה בעולם הרחב מתגייסים לקמפיין שהכנסותיו קודש לסיוע לעובדי תעשיית המופעים – פועלי במה, תאורנים, טכנאי סאונד, מפיקים וכל השאר - #ILoveLive כל הפרטים.

שלל כוכבים מרחבי קהילת המוזיקה העולמית תרמו פריטים ומזכרות לצורך הגרלות פרסים מיוחדות כדי לגייס כספים לעובדי תעשיית המופעים שהושבתו בעקבות ההגבלות המתמשכות שהוטלו על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה.

בין האמנים שכבר נוטלים חלק בפרויקט המתוייג תחת הטייטל ILoveLive# מצויים ניק קייב, רדיוהד, אריק קלפטון, מריליון, אידלס, ליאם גלאגר, רויאל בלאד וכימיקלז ברדרז, האמנים מציעים מזכרות חתומות, גיטרות, כרטיסים להופעות ומפגשי – meet and greet כדי לתמוך באנשים מאחורי הקלעים שבזכותם המופעים מתקיימים.

גיטרת מרטין מעוצבת במיוחד של אריק קלפטון
גיטרת מרטין מעוצבת במיוחד של אריק קלפטון

בין התשורות העומדות למכירה מצאנו גיטרת סטרטוקאסטר של מארק קנופלר, גיטרה של ניק קייב, גיטרת מרטין מעוצבת במיוחד של אריק קלפטון, גיטרת סטראטוקסטר של נייל רוג'רס, אורגן רולנד TB 03 של הכמיקלז ברדרז, גיטרת גיבסון לז פול של ליאם גלאגר, כל אלו לצד כתבי יד של שירים ולחנים, כרטיסים להופעות ייחודיות והסטוריות ושלל פרטי ממוריבלה יקרי ערך לאספנים.

למרות שבישראל נעשים מאמצים כבירים מטעם ארגוני התנדבות ביניהם עמותת "פעימת הלב – heartbeat" לסייע חומרית ומעשית בתרומות וחבילות מזון ועוד לאנשי התעשייה, או המצאותם של מיליונרים פילנטרופיים דוגמת קרן נכט באמצעות עו"ד ענבר נכט המזרימים תקציבים לפרויקטים מוזיקלים המייצרים פרנסה לעשרות משפחות, הרי שזהו חומר למחשבה על אימוץ הרעיון והדרך גם בארץ לאיסוף תרומות, אולי בטייטל – ILoveLiveIL#.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: