פס קול שבועי

ריף כהן – Quelle Heure Est-Il

מה השעה, זהו שמו של אלבומה החדש של הזמרת היוצרת ריף כהן, האזנה

אלבום שלישי לזמרת והיוצרת ריף כהן, מי שפרצה לחיינו עם הלהיט החינני "א- פריז" לפני עשור בדיוק, חוגגת כעת את יציאתו של אלבומה החדש, עליו עבדה יחד עם גיסה – המפיק המוזיקלי והראפר עטר מיינר, שהשפעתו וסגנונו נחווים אופן דומיננטי באלבום.

האלבום ששמו  Quelle Heure Est-Il או בתרגום לעברית – מה השעה, כולל תריסר שירים ועוד קטע אינסטרומנטלי לקינוח, הוא נפתח עם שיתוף פעולה בין ריף כהן לתמיר מוסקט, איש הבלקן ביט בוקס ומי שעומד מאחורי הלייבל Ape בשיר הנושא של האלבום שעוסק בהתעוררות אל מצב חדש ממצב ישן ויש בו מעין הרמיזה על המהפך המשפחתי שריף כהן חוותה לאחר שנישואיה הסתיימו אחרי 14 שנים.

שירי האלבום המושרים במספר שפות- עברית, אנגלית, צרפתית ומרוקאית נכתבו בחלקם בידי פטרישיה כהן, אמה של ריף שמאז ומתמיד היוותה השראה וכותבת לרוב שיריה של ריף, גם ריף עצמה כתבה כמה מהשירים ואחד מהם הוא עיבוד אישי שלה ל"אלייך" פיוט מספר הסליחות לפי מנהג עדות ספרד שקיבל מריף טאצ' מרוקאי.

האלבום הוא תשבץ של סיפורים אישיים קטנים של ריף כהן המקבלים כאן מארג ותערובת טעמים וסגנונות כאשר לצד מוזיקה מרוקאית, מקצבים ושורשים מהסהרה ומקצבים צרפו שיקיים הכל נתפר אל תוך מחוזות הטראפ והראפ שעטר מיינר משבץ ביד בטוחה.

התוצאה הסופית היא אלבום אתני בן זמננו המזמין את המאזין לרקד לצד הסיפורים שריף שוזרת בשיריה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

גם זה מעניין
Close
Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: