חדשות הסצנהחדשות מקומיות
כולל וידאו

הזמרת אילנה רובינא הלכה לעולמה

הזמרת בת ה- 86 הלכה לעולמה לאחר שלקתה בנגיף הקורונה

אילנה רובינא, פרי אהבתם הלא ממוסגרת של שחקנית התיאטרון המיתולוגית חנה רובינא והמשורר אלכסנדר פן, הייתה זמרת, שחקנית ודוגמנית ישראלית, עיקר פעילותה בתחום האמנות היה בעיקר בשנות ה-60 ושנות ה-70 של המאה שעברה.

היא הופיעה בתחילת דרכה המוזיקלית במועדון התיאטרון ובהמשך הצטרפה לתוכניתה הרביעית של להקת "בצל ירוק", שם היא שרה יחד עם הזמר שמעון ישראלי את הביצוע המקורי ל"כשאנחנו נצא ביחד". בעלה השני, אחרי גירושיה  מביל סטיוארט אותו הכירה במילנו לפרק זמן קצר, היה אורי זוהר, הם נפרדו לאחר שנתיים, בעלה השלישי היה גוריון וייסמן, ומנישואין אלו נולדה בתה מאיה.

אילנה רובינא, צילום חופשי וויקיפדיה
אילנה רובינא, צילום חופשי וויקיפדיה

כשחקנית היא אף נטלה חלק בסרט איי לייק מייק לצידם של גאולה נוני, חיים טופול. ובהמשך דרכה נטלה חלק בפסטיבלים ביניהם  פסטיבל הזמר החסידי ובפסטיבל שירי הילדים הראשון. חלק ניכר מחייה העבירה רובינא מחוץ לישראל אליה חזרה לצמיתות בשנת 2006. בין שיריה המפורסמים – "לך איתה", "כשאנחנו נלך ביחד", "החופש בבית הבראה" (עם אורי זוהר), " בלדה לנערי שגדל" ועוד…

כאמור היא נפטרה היום בגיל 86 ממחלת הקורונה בה לקתה בעודה מנסה להתמודד עם מחלת סרטן קשה שהחלישה אותה.

כמה משיריה המוכרים

 

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: