קליפים חדשים

אליה כהן – געגוע מתגשם

שיר חדש לאליה כהן, צפו בקליפ

השיר החדש של הזמרת והיוצרת אליה כהן אשר כתבה והלחינה אותו בהפקתו המוזיקלית של דוד ארד נוטע במאזין תחושה של נינוחות, למרות שהנרטיב שלו עוסק בעצם בתשוקה למשהו אחר, כמו שמו – געגוע, ועל פי מילותיה געגוע לאהבה עצמה, אין בו משום חוסר נוחות בהצצה לעולם של אחר המתייסר, אלא, בזכות המנגינה והעיבוד בצירוף הוידאו קליפ שצולם ובוים בידי אשרינה חן לייבוביץ', הוא נוסח במאזין הצופה מעין תחושה של נחת ושרעפים נעימים, אליה קוראת לתחושה הזו שיר פיוטי המערסל את המאזין ואני מסכים עם כך. הטקסט אמנם די מינימליסטי אך זו גדולת המשורר, במקרה הזה משוררת, היודעת להפיק מהמועט את ההרבה.

כך אליה על השיר החדש  – "אהבה היא געגוע מתגשם. לא געגוע שהתגשם וזהו, אלא געגוע מתגשם – הווה מתמשך, מתממש, מתגשם, מתגמש. אינסופי. "געגוע מתגשם" הוא שיר אהבה לגעגוע, שהוא המיתר שהעולם הזה רוקד עליו אבל הוא גם שיר געגוע לאהבה, שהיא מה שנותן את הכוח לרקוד. הוא נולד כשחיפשתי מנגינה שתערסל אותי על גלים של געגוע מתוק וגם שתתן לי כוחות לרוץ במדבר ולחפש עד כלות הכוחות. תודה ענקית מעומק הלב לכל מי שנתן יד רגל כתף או לב ביצירה הזאת היה לי באמת תענוג לעבוד ביחד. הרבה אהבה ושמחה בלב"

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: