חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

הזמר עידן עמדי נלחם עבור זכויות עובדי תעשיית המופעים

במהלך ישיבת ועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא הגדרת עובדי תעשיית המופעים בביטוח הלאומי הצטרף הזמר והיוצר עידן עמדי על מנת להוות את הקול מול חברי הכנסת ונציגי האוצר כדי להכליל את העובדים בתחום הפקות אודיו ויזואליות כזכאים לדמי אבטלה. כל הפרטים.

במהלך דיון שהתקיים היום במסגרת ועדת העבודה והרווחה בעקבות הצעה לתקן את צו הביטוח הלאומי בנושא הכללת עובדים בתחום הפקות אודיו ויזואליות, נטלו בין היתר חלק בדיון הזמר והיוצר עידן עמדי, טכנאי הסאונד הבכיר ליאור טבת ונציגים נוספים משלל תחומי המופעים והתרבות – טלויזיה, שחקנים ועוד.

במהלך הדיון הצהיר עידן עמדי כי נגמרו הימים שאמנים ואנשי התעשייה יקבלו פירורים.

כך עמדי במהלך הישיבה – "…נגמרו הימים שניקח רק מה שמסכימים לתת. העצמאים זכאים לאבטלה כמו כולם, דורשים לקבל רטרו ממרץ כשהממשלה הפסיקה לנו את העבודה, לא נסכים יותר לקבל פירורים".

הוסיף טכנאי הסאונד, ליאור טבת –  "…אנחנו אזרחים טובים ושילמנו כל החיים. כשנדלק האור עידן הוא הכוכב ואני מאחורי הקלעים, אחר כך באוטו אנחנו אותו דבר. משרד האוצר – אתם לא עושים לנו טובה, תפקידכם לתת לנו את מה שמגיע לנו, כי מגיע לנו. אנחנו 6 חודשים לא עובדים כי אתם החלטתם שאנחנו לא נעבוד, לא כי אנחנו לא רוצים…"

.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: