חדשות הסצנהחדשות מקומיותמוזיקה בצל מגיפת הקורונה

גורמים בעולם התרבות והמופעים – עבדו עלינו

דקות ספורות לאחר ההכרזה על פתיחת עולם המופעים על פי מתווה התו הסגול נשמעים קולות בעולם תעשיית ההופעות כי לא אלו התנאים שסוכמו, מירב התלונות מופנות אל משרד הבריאות. כל הפרטים.

בשיחות עם אנשי ועד הפעולה של תעשיית התרבות והאירועים הערב עולה כי הודעת משרד התרבות בשיתוף עם משרד הבריאות אינן עולות בקנה אחד עם הנתונים שהוצגו והתנאים שאותם אישר למעשה ראש הממשלה. לדבריהם ההודעת המתווה שיצאה הערב איננה לפי ההסכמה שהושגה.

אט אט נופל האסימון לאנשי תעשיית עולם התרבות המופעים והאירועים, אלו אשר עד היום נקטו בקו בלתי מתלהם ולא ממש נאותו לצאת להפגנות אלא לנסות ולהשיג את המטרות, קרי פתיחת עולם התרבות, בדרך של הידברות ומשא ומתן, מתחילים הערב להבין כי פשוט עובדים עליהם, ביום אחד מסכימים על עיקרי פעילות ולמחרת ממציאים להם תנאים אחרים. האם הצעדים שהשלטונות נוקטים גם כנגדם יובילו להחרפת המאבקים מול המשילות? ימים יגידו…

יוון, חזרה לשגרת הופעות. צילומסך
יוון, חזרה לשגרת הופעות. צילומסך

עיקר הטענות מופנות למעשה אל מול משרד הבריאות שקבע תנאים השונים ממה שהוסכם, הדרישה של משרד הבריאות להגבלת כמות הקהל ל – 500 איש או בקבלת היתר מיוחד לכמות מעל 500 נוגדת את הסיכום לפיו ניתן יהיה להכניס קהל עד 70 אחוז משטח התפוסה המורשה, לא הוסכם על הקמת קירות ומחיצות פלסטיק אלא על התוויית מתחמים באמצעות סימון בחבלול בולט, התנאים השונים שקבע משרד הבריאות מחזירים את הסטטוס לאחור והופכים את כל התהליך ללא כדאי כלכלית.

יוון, חזרה לשגרת הופעות. צילומסך
יוון, חזרה לשגרת הופעות. צילומסך

זו לשון ההודעה שנציגי ועד הפעולה לתרבות ואירועים שחררו הערב"לא ברור מי מנווט את הספינה. המתווה שהוצג הערב לא ישים, לא ריאלי ואנו נערכים בשעות הקרובות להחרפת המאבק לפתיחתה האמיתית של התעשייה.

למרות התחייבות ראש הממשלה לפתיחה מיידית של תעשיית התרבות והאירועים ,בהתאם למתווה שהוצע , ולמרות מאמצי משרד התרבות הראויים להערכה, המתווה שהוצע עי משרד התרבות בשיתוף ועד הפעולה , לא התקבל עי משרד הבריאות!!

לצערנו משרד הבריאות ממשיך להתנהל בראייה חד צדדית וללא הידברות מול תעשיית התרבות והאירועים וסירס את המתווה הן מבחינה יישומית והן מבחינה כלכלית ללא הבנה מקצועית של הצרכים בתעשיית התרבות והאירועים.

צר לנו ששוב פעם בחר משרד הבריאות לפעול באופן חד צדדי ולהפר את התחייבויות ראש הממשלה ומשרד התרבות בנוגע למתווה הפתיחה שעליו הוסכם.

משרד הבריאות ממשיך בשרשרת הכישלונות שלו בניהול משבר הקורונה הן בבניית מתווים שגויים ללא ישימות והן בבחינת הכלכליות שלהם"

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: