חדשות בינלאומיותחדשות הסצנהמוזיקה בצל מגיפת הקורונה
כולל וידאו

המחזמר פנטום האופרה יורד מהבמה

המחזמר שהפך למותג במשך 35 שנים יורד מעל הבמות בלונדון לצמיתות

בדיוק שנה לאחר שהמחזמר הוותיק התארח מעל בימת משכן האופרה הישראלית וזכה להצלחה מסחרית אדירה (סולד אאוט מתמשך), החליטו היוצר אנדרו לויד וובר והמפיק הבריטי קמרון מקינטוש שלא להמשיך את הפרויקט מעל הבמות בלונדון הן בשל אילוצי מגיפת הקורונה והן בשל העובדה כי מענקים שהיו אמורים להגיע מממשלת בריטניה לא הועברו.

בראיון לעיתון הבריטי Evening Standard הודיע קמרון על ההחלטה – "אנדרו ואני נאלצנו לסגור לצערנו לצמיתות את הפקות הסיור בלונדון ובבריטניה של הפנטום של האופרה, אך נחושים להחזיר אותה ללונדון בעתיד."

לצד ההחלטה על סיום הפרויקט הביעו הן המפיק והן היוצר את תקוותם כי ביום מהימים הם יוכלו להחזיר את ההפקה האדירה הזו שוב לבמות.

פנטום האופרה נחשב למחזמר המצליח ביותר מאז עלה לבמות בשנת 1986. המחזמר מבוסס על הרומן "פנטום האופרה" מאת גסטון לרו, העוסק באהבתו הנכזבת של גאון מוזיקלי והנדסי מעוות לזמרת אופרה צעירה, יפה ותמימה באופרה גרנייה בפריז של המאה ה-19. הוא הולחן בידי אנדרו לויד ובר  המשלב מספר סגנונות מוזיקליים ביניהם מוזיקה גותית, מוזיקת רוק, מוזיקה קלאסית ואופרה קלה, ומוזיקת מחזמר.

כזכור בישראל המחזמר שהובא והופק בידי האמרגן משה יוסף עלה באוגוסט 2019 במשכן האופרה הישראלית במשך חודש ימים ועוד שבוע נוסף במהלך ספטמבר בשל הביקוש האדיר למחזמר. היינו שם.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: