חדשות בינלאומיותחדשות הסצנה
כולל וידאו

פיטר גרין הלך לעולמו בגיל 73

פיטר גרין מייסד להקת Fleetwood Mac נפטר בשנתו והוא בן 73

פיטר גרין, המוזיקאי העומד מאחורי הקמת הרכב הבלוז רוק פליטווד מק נפטר בגיל 73. בהצהרה שנמסרה מטעם עורכי דין בשם משפחתו נמסר – "בעצב גדול משפחתו של פיטר גרין מכריזה על מותו בסוף השבוע, בשלווה בשנתו. הצהרה נוספת תימסר בימים הקרובים."

פיטר גרין הצעיר,פייסבוק
פיטר גרין הצעיר,פייסבוק

גרין ייסד את להקת פליטווד מק בשנת 1967 יחד עם המתופף מיק פליטווד, הם צרפו בהמשך את  סטיבי ניקס, לינדסי בקינגהאם, ג'ון מקווי (שעל שמו ה"מק" בשם ההרכב), כריסטין מקווי, דני קירוואן וג'רמי ספנסר.

היצירה הראשונה של ההרכב הייתה אינסטרומנטלית והפכה לאייקון עולמי – Albatross אשר הופצה על גבי תקליטון ורק בשלב מאוחר יותר נוספה לאלבום אוסף.

הידיעה על מותו מגיעה ימים ספורים לאחר שההרכב שיחרר הודעה כי הם ישיקו קופסת אוסף רטרוספקטיבה המתעדת את שנותיה הראשונות של הלהקה בין 1969 ל -1974. בעיני דווקא האלבום "שמועות" משנת 1977 הוא יצירת המופת מאז ומעולם, אפשר לומר כי גרין שתל את היסודות למרות שכבר לא היה חלק מההרכב, תלחצו להאזנה.

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: