חדשות הסצנהחדשות מקומיות

אקו"ם מתגייסת לסיוע כלכלי לאמנים

מעל שני מיליון ש"ח הוקצאו בידי אקו"ם למענקים מקדימים לאמנים המצויים במצוקה כלכלית, גם גופים נוספים נרתמים לסייע,כל הפרטים

בעקבות המשבר הגדול בעולם התרבות והמופעים מזה יותר מארבעה חודשים בשל החלטות הממשלה לעצור את פעילות סצנת ההופעות ברחבי הארץ, ובתוך כך החזרת ההופעות לשביתה נוספת בשל חששות הגל השני. הוחלט בדירקטוריון אקו"ם האחראית על המעקב ואיסוף דמי התגמולים ליוצרים בתחום המוזיקה בארץ להקצות סכום העומד על סך של 2,100,000 ש"ח לטובת מענקים על חשבון התגמולים האמורים לעבור אל בעליהם בסוף השנה. החלוקה אמורה  להתבצע על פי קריטריונ ים שנקבעו בתקנון מראש, זאת לצד שורת מענקי תמיכה ש"קרן הרווחה ליוצר" של אקו"ם מעניקה במשך כל השנה, גם בימי שגרה, ליוצרים אשר מצויים במצוקה.

החלטה זו באה בנוסף לשורת צעדים שאקו"ם נקטה או נטלה בהם חלק כשותף פעיל החל מפרויקט "ישראל מחוברת" על פי מכרז שהוציא משר התרבות והספורט במסגרתו ובאמצעות צוות בית היוצר התקיימו עשרות מופעים אשר שודרו בדיגיטל לרווחת הציבור ובתגמול מקיף למשתתפים – מאות אמנים, יוצרים, נגנים ואנשי במה. (בגילוי נאות – רובם המכריע שודר במקביל גם כאן באתר).

למרות שהתבשרנו בהמשך להודעה על הקדמת המענקים ופתיחת קרן הסיוע על מכתבי תודה והערכה רבים לאקו"ם כי ישנם גם הלכי רוח שונים מאמנים וזכאי תגמולים שלא נכללו בזכאות הכספית הזו, זאת כמובן מבלי לנקוב בשמות לכאן או לכאן.

יש לציין כי בעקבות פנייה שערכנו אל משרד התרבות על רקע ההגבלות החדשות והורדת המסך העכשווית על עולם המופעים התבשרנו כי פרויקט "ישראל מחוברת" לא יחזור שוב אך במשרד מנסים לגבש פתרונות אחרים.

ראוי לציין שבזמנים בהם אוזלת ידה ואיטיות פעילותה של הממשלה ומוסדותיה ניכרת לעין דווקא גופים ציבוריים נרתמים לסייע, ראו את הודעתו של ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי על התגייסות העירייה ואגפיה בתחוםה אמנות לנסות ולהניע את גלגלי התעשייה, אם כי בקנ"מ קטן יותר, אך עדיין, נוע תנוע…

בנוסף לכך, קבוצת הפייסבוק "מאבק המוזיקאים/ות – קבוצת פעולה" מפרסמת הודעות שוטפות אודות פרויקטי סיוע, הנה כמה מהם:

ועד הפעולה
אנו פונים מעומק הלב לכל מי שזקוק לסיוע – ועד הפעולה מעניק סיוע באמצעות חבילות מזון לכל מי שזקוק לכך- אפשרו לנו לעזור לכם! ניתן להעביר פרטים בלינק המצורף, הפרטים ישמרו בסודיות מלאה ואנו נדאג שהחבילה תגיע ישירות אליכם.
את הפרטים ניתן לשלוח בלינק הבא: https://bit.ly/2VWiZzn

עיריית תל אביב
מציעים עזרה סוציאלית לאמנים: יש לכם חבר/ה אמן.ית במצוקה נפשית או כלכלית חריפה כתוצאה מהמצב? (מה הכוונה חריפה: מצבים מקדימים קשים שהקורונה הקצינה: מחלה קשה ולא מקבלים כסף מביטוח לאומי, חד הוריים, מטפלים בילד/בן זוג עם צרכים מיוחדים) – תגידו להם לכתוב לנו. אנחנו מתחייבים לדיסקרטיות ונשדך אותם לסל השירותים החברתיים של העיריה.
איך פונים אלינו? הכי טוב – במייל. אנחנו עונים מהר ולעניין: Tarbutayom@gmail.com

ער"ן
אל תישארו לבד עם החרדה! קו הסיוע האנונימי של ער"ן לסיוע בחרדת הקורונה פתוח עבורכם במספר: 1201 שלוחה 6, או בצ'אט באתר: https://bit.ly/3e8ugTv
ברוסית: 1800-24-1201 \ באמהרית: 1800-21-1201 \ בערבית 1201 שלוחה 6

יש לנו אוכל
קהילת פייסבוק לשיתוף והצלת מזון – אוכל עודף ממסעדות, יצרנים, חנויות, ירקנים ואנשים פרטיים: https://bit.ly/31Vth6L

 

כאן בבלוג נמשיך לעקוב ולסייע במידע ככל שניתן, אתם\ן מוזמנים\ות לפנות אלינו בהעברת מידע הרלוונטי לנושא שיקום עולם התרבות.

 

 

יובל אראל

הייתי שם – כשכיכר מסריק הייתה מרכז חנויות התקליטים בתל אביב, אז כשנדלק הניצוץ שהפעיל את פורטיס לראשונה, שנות השבעים, מועדון הרוק הישראלי בבית לסין והשאר היסטוריה, הייתי שם – כשלהקות האריות, העכבישים ושאר פליטי שנות השישים הרקידו את בני הנוער במרכז ביכורי העתים, אז קראו לזה לתקלט, היום קוראים לזה די ג'י… הייתי שם -כשז'אן ז'אק גולדברג המנוח פקח עיניים לרווחה במופע ההשקה של הקליק בתיאטרון המדרגות ברחוב דיזנגוף בשנות השמונים, הייתי שם – בכל מופעי רוק האצטדיונים שגדשו את פארק הירקון.

לקריאה נוספת

מרגישים צורך לומר משהו בעקבות הקריאה? השאירו תגובה

Back to top button
%d בלוגרים אהבו את זה: